Preskočiť na obsah
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
Niekdajší televízny moderátor, politik (foto: Facebook)

Karol Farkašovský: Minister by mal ubrať pary

  • srspol
  • 2. apríla, 2023
  • 4:00 pm

Slovensku v súvislosti s vojnou na Ukrajine každým dňom klesá pud sebazáchovy. Dovolím si len vecne pripomenúť, že Slovensko to nie sú len ministri, vláda, parlament či prezidentka. Slovensko – to je predovšetkým / !!!!! / 5 a pol milióna občanov.


Ale to zrejme nie je pre verchušku až také dôležité. Vyzerá to tak, že členovia dočasnej, dôvery zbavenej a 90 percentami národa nechcenej torzo – vlády, pri každej návšteve Kijeva chytajú druhý dych.

Už sme tam dali všetko. Celý vojenský a armádny majetok. Dali sme aj to, čo občania odmietali. Aj to, čo bolo v rozpore s Ústavou. Ale dočasné vládne figúrky to absolútne netrápi.

Pri terajšej návšteve Kijeva sa zrodila v hlavách oboch ministrov obrany myšlienka „vyrábať v spoločnom podniku muníciu a náboje“. Údajne je to pre Slovensko výhodná investícia. A do „konkrétností vraj pôjdu v priebehu niekoľkých dní a týždňov“ To namiesto chleba budeme produkovať patróny a delostrelecké náboje..?

Haloóó pán dočasný, dôvery zbavený minister obrany, brzdite. To ste si v tom mocenskom ošiali vôbec nevšimli, že máte do predčasných volieb – kúriť a svietiť? Vy tu posielate Mig-y, kupujete 47 tisíc automatických pušiek, idete zakladať spoločný podnik na výrobu munície…

Už len čakáme čo urobíte s našimi F-16 tkami keď ich američania konečne dodajú na Slovensko.

Slovensko nie je žiadna veľmoc. Slovensko je malý štát ale s ľuďmi dobrého srdca, ktorý s vojnou nemá a nechce mať nič spoločné. Slovensko pomáha. Žiaľ aj zbraňami i humanitárne nad hranicami svojich možností. Minister obrany – aj keď odvolaný – má v prvom rade pozerať na záujmy vlastnej krajiny. Aj pri všetkom „bojovom“ a vojnovom nadšení treba ubrať pary a skončiť s velikášskymi rečami a sľubmi.

S rovnakým nadšením a horlivosťou začnite konečne skloňovať najväčšiu zbraň – ktorá naozaj zachráni milióny ľudských životov.

Do histórie sa dá zapísať aj inak ako všetci ostatní. Zvoľte si originálnejší spôsob, presmerujte svoje bojové nadšenie a horlivosť na nastolenie prímeria a Mieru. Tým najviac pomôžete Ukrajine i Slovensku…kde ste ešte tak trochu – aspoň formálne ministrom.

Z Facebooku Karola Farkašovského, 1.4.2023

PrevPredchádzajúca správaJán Čarnogurský: Nedajme sa spútať liberálnou politickou korektnosťou
Ďalšia správaJiří Paroubek: Nepříjemná zjištění pro ZápadĎalšie
  • Kto sme a ako sa stať naším členom?
  • Stanovy občianskeho združenia
  • Predseda a správna rada
  • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
  • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
  • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre

© Slovensko-ruská spoločnosť. Všetky práva vyhradené.

Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely. Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Spravovať možnosti Správa služieb Spravovať predajcov Prečítajte si viac o týchto účeloch
Zobraziť predvoľby
{title} {title} {title}