Preskočiť na obsah
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
Americký mobilný raketový systém MIM-104 Patriot v akcii. Ilustračná snímka. Zdroj: Defence-Imagery / Pixabay

Rusko mení taktiku na Ukrajine

  • srspol
  • 7. apríla, 2026
  • 11:21 pm

Rusko mení taktiku na Ukrajine a zjavne sa snaží vyčerpať systémy protivzdušnej obrany, ako sú americké systémy Patriot, ktoré boli presmerované do vojny v Iráne, uviedli pre The Sunday Times vysokopostavení ukrajinskí vojenskí predstavitelia. (hlavnespravy.sk)


Od začiatku vojny Rusko vykonávalo veľké útoky pomocou dronov a rakiet prevažne v noci. Za posledný mesiac však Rusko nielenže vypustilo rekordný počet bezpilotných lietadiel na Ukrajinu – viac ako 6 500 od začiatku vojny v Iráne –, ale počas posledných dvoch týždňov po nočných ostreľovaniach opakovane vykonalo stovky ďalších útokov bezpilotnými lietadlami a raketami aj cez deň.

Plukovník Jurij Ignat, hovorca vzdušných síl ukrajinskej armády, vyhlásil, že nedávne ruské útoky boli pokusom prinútiť Ukrajinu minúť cenné prostriedky protivzdušnej obrany, konkrétne rakety PAC-3 používané v systémoch Patriot, ktorých cena dosahuje 4 milióny dolárov za kus.

Zvyšok článku nájdete na hlavnespravy.sk
PrevPredchádzajúca správaSpráva z oblasti ruskej vedy v pôvodnom znení (scientificrussia.ru)
Ďalšia správaNatálie Brožovská: Napětí roste: Íránci vytvářejí živé štíty u strategických cílůĎalšie
  • Kto sme a ako sa stať naším členom?
  • Stanovy občianskeho združenia
  • Predseda a správna rada
  • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
  • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
  • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre

© Slovensko-ruská spoločnosť. Všetky práva vyhradené.

Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely. Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Spravovať možnosti Správa služieb Spravovať predajcov Prečítajte si viac o týchto účeloch
Zobraziť predvoľby
{title} {title} {title}