Preskočiť na obsah
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
Ekonóm a autor Max Otte. Ilustračná snímka. Zdroj: X

Max Otte: NATO je konfrontační aliance

  • srspol
  • 26. marca, 2025
  • 11:05 pm

Myšlenka, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl zaútočit na jakoukoli evropskou zemi, je trik, který Evropa používá k přezbrojení. Uvedl to ekonom, publicista a pravicový politický aktivista Max Otte. (vasevec.info)


„Myslím si, že myšlenka, že by Putin mohl jakkoli ohrozit evropskou zemi nebo na ni zaútočit, je jen trik, který Evropa používá k přezbrojení. Dokonce i pobaltské země, což byla nejzřejmější možnost, jejich členství v NATO Rusko přijalo. Pobaltské země jsou tedy pod jaderným deštníkem NATO. Obavy samozřejmě existují, ale podle mého hodnocení Putina jako velmi racionálního hráče je to podle mě zcela mimo otázku,“ řekl Otte.

„Před 30 lety mi bylo jasné, že pokud bude tato expanze pokračovat, nakonec dosáhneme ruských červených čar. To je to, k čemu jsme dospěli. Putin varoval, že Ukrajina je jeho červená linie. Viděl sám sebe jako nuceného do těchto vojenských akcí, do této války,“ zdůraznil expert, který má německé a americké občanství.

Článok vyšiel na vasevec.info
PrevPredchádzajúca správaSpráva z oblasti ruskej vedy v pôvodnom znení (scientificrussia.ru)
Ďalšia správa„Viděl jsem 10 rezolucí. Diplomacie nikde.“ Německý europoslanec o dost jinak než zbytekĎalšie
  • Kto sme a ako sa stať naším členom?
  • Stanovy občianskeho združenia
  • Predseda a správna rada
  • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
  • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
  • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre

© Slovensko-ruská spoločnosť. Všetky práva vyhradené.

Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely. Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Spravovať možnosti Správa služieb Spravovať predajcov Prečítajte si viac o týchto účeloch
Zobraziť predvoľby
{title} {title} {title}