Preskočiť na obsah
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
  • O nás
    • Kto sme a ako sa stať naším členom?
    • Stanovy spoločnosti
    • Predseda a správna rada
    • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
    • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
    • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre
Historik, politický analytik a dlhoročný mierový aktivista. Zdroj: Facebook

Eduard Chmelár: Krvavá Ursula chce premeniť Európsku úniu na továreň na zbrane

  • srspol
  • 21. júla, 2024
  • 1:28 pm

Na margo jednej smiešnej fotografie, ktorou sa progresívci chvastajú, že oni budú v centre diania „pripravení naplno pracovať pre Slovensko“, kým smeráci budú okrajovou skupinkou, by som chcel upozorniť na dve videá zo včerajška, ktoré nájdete na FB.


Všimnite si rázne vystúpenie europoslankyne Judity Laššákovej, ktorá otrieskala o hlavu staronovej predsedníčke Európskej komisie jej nulové výsledky a jej ignorovanie porušovania ľudských práv na Slovensku. A teraz prestrih… Nájdite si, čo robila včera europoslankyňa za Progresívne Slovensko Lucia Yar. V opakovaných hlbokých predklonoch (ako v nejakej orientálnej despocii) servilne gratulovala Ursule von der Leyenovej k opätovnému zvoleniu do funkcie. Žiadne otázky, žiadne pochybnosti, žiadna kritika.

Rovnako Ľudovít Ódor sa rozplýva nad tým, že Ursula mala najlepší program (tak tento už konečne splní?). Čo tam po nejakých spreneverených miliónoch, po nejakých podvodoch na ľuďoch! Kým doma progresívci vyvádzajú pri každej maličkosti, že je tu diktatúra, poburujúce megazločiny von der Leyenovej potvrdené európskymi súdmi blahosklonne prehliadajú. Takto a iba takto progresívci „bojujú“ v Bruseli. Nikdy nie za Slovensko, ale vždy proti jeho záujmom.

Ale teraz k vážnejšej téme. Vo včerajšom prejave v Európskom parlamente dala von der Leyenová jasne najavo, že ani ona, ani Európska komisia neposkytne ani teraz, ani v budúcnosti nijaký impulz k mierovému riešeniu konfliktu na Ukrajine. A akoby to nestačilo, Európsky parlament odsúdil mierové turné maďarského premiéra Viktora Orbána. Je to strašná perspektíva. Títo fanatickí roztlieskavači čoraz väčšej vojny úplne zabudli na základný zmysel a ideály, pre ktoré myšlienka zjednotenej Európy vznikla. Ak oslavujeme, že odvekí rivali Francúzsko a Nemecko urovnali vzájomné spory a začali spolupracovať, prečo nechceme pochopiť, že taký istý význam, aký má pre západnú Európu francúzsko-nemecké zmierenie, má pre východnú Európu rusko-ukrajinská spolupráca. Európa musí dýchať oboma pľúcami. A my jej k tomu musíme napomáhať. Alebo má niekto záujem na tom, aby bol v tejto časti Európy iba chaos, destabilizácia a vojna? Ursula von der Leyenová si musí rýchlo ujasniť, že nie je žiadnou vládkyňou Európy, že jej úlohou je implementovať vôľu členských krajín a rozhodnutia ich šéfov štátov a vlád. Európania chcú mier a spoluprácu, nie biznis so smrťou.

V tejto súvislosti dôrazne varujem pred jej návrhom na založenie tzv. „Európskej obrannej únie“. Za týmto zdanlivo vznešeným názvom sa neskrýva toľko požadovaná nezávislosť od USA, ale duplicitné zbrojenie v dvojnásobnom rozsahu ako doteraz. Musíme si uvedomiť, prečo tí, ktorí ešte donedávna odmietali vlastnú európsku obranu, nepodliehajúcu Američanom, zrazu nadšene súhlasia – lebo vymysleli plán, ako zostať v područí NATO a platiť ešte viac ako doteraz. Cieľom vlastnej európskej obrany nemôže byť posilnenie militarizmu, ale zmena filozofie bezpečnosti vychádzajúca z európskych ideálov. To znamená, že musíme od EÚ požadovať, aby sme nevyvážali zbrane a vojny, ale stabilizujúce sociálne a environmentálne programy. Do blízkeho zahraničia musíme investovať nie zbrojárskymi kontraktmi, ktoré budú produkovať ďalšie vojny a nové vlny utečencov, ale udržateľnými projektmi, ktoré štáty severnej Afriky a Blízkeho východu zastabilizujú, aby sa tam dalo slušne žiť a aby odtiaľ ľudia nemuseli utekať. Nedovoľme krvavej Ursule premeniť Európu na továreň na zbrane.

Príspevok vyšiel na facebookovej stránke Eduarda Chmelára
PrevPredchádzajúca správaSpráva z oblasti ruskej vedy v pôvodnom znení (scientificrussia.ru)
Ďalšia správaJán Čarnogurský: Pätnásty raz na MatreĎalšie
  • Kto sme a ako sa stať naším členom?
  • Stanovy občianskeho združenia
  • Predseda a správna rada
  • Kontakt
  • Oznamy
  • Politika
  • Kultúra a veda
  • Kultúrne novinky v slovenskom jazyku
  • Vedecké novinky v ruskom jazyku
  • Pel-mel
  • Kluby Arbat
  • Komentáre

© Slovensko-ruská spoločnosť. Všetky práva vyhradené.

Spravujte súhlas so súbormi cookie
Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Funkčné Vždy aktívny
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Predvoľby
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Štatistiky
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely. Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Marketing
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Spravovať možnosti Správa služieb Spravovať predajcov Prečítajte si viac o týchto účeloch
Zobraziť predvoľby
{title} {title} {title}