22.9.2022 19:20:27

Medvedev opäť dvíha varovný prst a posiela odkaz západným „vyslúžilým idiotom s generálskymi lampasmi“

Dmitrij Medvedev
Dmitrij Medvedev
(foto: Dmitry Astakhov, Sputnik, Government)


Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie a bývalý prezident RF Dmitrij Medvedev upozornil západných „vyslúžilých idiotov s generálskymi lampasmi“, že nie je rozumné vyhrážať sa vojenským útokom na Krym, keďže ruským hypersonickým raketám stačí na dolet do Európy a USA oveľa kratší čas než bude Západ potrebovať na potenciálnu agresiu proti Krymu. (hlavnespravy.sk)Dmitrij Medvedev pripomenul, že prezident Vladimir Putin prijal niekoľko principiálnych rozhodnutí, vrátane rešpektovania výsledkov plebiscitu, ktorý sa uskutoční v Doneckej a Luganskej ľudovej republike, ako aj v Chersonskej a Záporožskej oblasti, obyvatelia ktorých sa dožadujú integrácie s Ruskou federáciou podľa vzoru Krymu a Sevastopoľa.

Ochrana všetkých integrovaných území bude výrazne posilnená ruskými ozbrojenými silami. Rusko oznámilo, že na takúto ochranu možno použiť nielen mobilizačné kapacity, ale aj všetky ruské zbrane vrátane strategických jadrových zbraní a zbraní nového pokolenia,“ napísal Dmitrij Medvedev vo svojom statuse na Telegrame.

„Rôzni vyslúžilí idioti s generálskymi lampasmi nás zbytočne strašia rečami o útoku NATO na Krym. Hypersonické zbrane zaručene dosiahnu ciele v Európe a USA oveľa rýchlejšie. Západný establišment a všetci občania krajín NATO by mali pochopiť, že Rusko si zvolilo vlastnú cestu. Cesta späť neexistuje,“ dodal podpredseda Bezpečnostnej rady RF.

Dmitrij Medvedev tak nepriamo reagoval na predchádzajúce vyhrážky penzionovaného amerického armádneho generála a bývalého veliteľa amerických vojsk v Európe Bena Hodgesa, ktorý sa zastrájal, že ak by Rusko použilo svoj jadrový potenciál, tak USA odpovedia „zdrvujúcim útokom“ na základne ruskej Čiernomorskej flotily na Kryme.

„Odpoveď Ameriky možno nebude zahŕňať nasadenie jadrových zbraní, no pre americké ozbrojené sily to nebude prekážka v tom, aby zničili ruskú Čiernomorskú flotilu alebo základne na Kryme,“ strašil Ben Hodges v denníku The Daily Mail.hlavnespravy.sk