09.4.2017 11:35:11

Zvolenský Arbat sa činí

Klub Arbat vo Zvolene  je v týchto mesiacoch obzvlášť činný. Uskutočnili sme besedu s JUDr. Branislavom Fábrym o situácii vo svete, ktorú si naši členovia veľmi pochvaľovali. Ďalej sme sa zúčastnili spomienkových osláv 72. výročia oslobodenia mesta Zvolen Červenou armádou, na ktorých boli prítomní aj veľvyslanec RF Alexej L. Fedotov, veľvyslankyňa ČR Lívia. Klausová, zástupcovia veľvyslanectiev Bieloruska, Rumunska, vrátane vojenských pridelencov z týchto krajín. 

Dňa 28. marca sme privítali medzi nami hosťa - profesorku ruského jazyka Nelli Veselú zo Žiaru nad Hronom, ktorá nám rozprávala o svojom živote. Pôvodom je Ruska, jej otec bol generál Červenej armády a matka s dvomi malými deťmi Nelli a jej bratom Ivanom prešli tromi koncentračnými tábormi v Nemecku. Pani Veselá napísala o svojom živote knihu Generálove deti, ktorú sme si mohli kúpiť.
Členovia klubu Arbat, spolu s protifašistickými bojovníkmi, navštívili v dňoch 5. - 6. apríla 2017 ukrajinské mesto Užhorod, kde sa stretli s veteránmi druhej svetovej vojny. Tí sa s nimi podelili o svoje  vojnové spomienky. Pripravili im podrobnú prehliadku mesta Užhorod. 

Najbližším programom nášho klubu bude návšteva Bratislavy a účasť na kladení vencov na Slavíne 9. mája 2017.

Viera Nociarová