25.9.2018 05:45:13

Zostrelenie Il-20: Nové dôkazy viny Izraela

Ruské ministerstvo obrany zverejnilo dodatočné údaje, ktoré po sekundách zaznamenávajú situáciu izraelských lietadiel a rakiet komplexu S-200 pri zostrelení ruského lietadla Il-20.

Dôkazy predstavil oficiálny predstaviteľ MO RF genmjr. Igor Konašnenkov. Uviedol, že údaje boli získané z indikátorov bojového navádzania stanice PVO S-400 na leteckej základni Hmeimim. Možnosti tohto komplexu dovoľujú „zisťovať a sledovať nielen aerodynamické ciele,“ ale aj vysokorýchlostné ciele letiace po balistickej dráhe.

Konašnenkov preukázal vývoj situácie na špeciálnej obrazovke: viď. video, ktoré je súčasťou originálneho článku - https://vz.ru/news/2018/9/24/943190.html

Konašnenkov ukazuje kde je na obrazovke značka letiacej rakety S-200, kde sa nachádza v každom momente izraelský F-16 i ruský Il-20. Podľa neho vraj dostatočne dobre viieť, že raketa smerovala na izraelské lietadlo.

„Dnešné údaje už nedosvedčujú, ale preukazujú, že vina za tragédiu s ruským lietadlom Il-20 úplne leží na vojensko-vzdušných silách Izraela a na tých, ktorí prijali rozhodnutie o takomto druhu činnosti,“ povedal Konašnenkov a vyhlásil, že „všetky bojácne vyhlásenia“ predstaviteľov ministerstva obrany Izraela o neúčasti na tragédii sú bludnými.

Podľa údajov ruského ministerstva na moment tragédie sa jeden izraelský letúň nachádzal vo výške 9-10 km v rovnakom azimute s ruským Il-20. Pri priblížení rakety k izraelskému lietadlu ona prudko zmenila smer a útočila na Il-20. Čiže o 22.02 hod. MČ sa presunula na cieľ s väčšou odrazovou plochou a menšou rýchlosťou, teda na Il-20.

Podľa vz.ru, 24. 9. 2018