04.12.2018 09:41:11

Zjuganov nazval hlavný cieľ incidentu v Kerčskom prielive

Predseda KSRF Gennadij Zjuganov považuje za hlavný cieľ Ukrajinou zorganizovaného incidentu v Kerčskom prielive prekazenie rozhovorov prezidenta Vladimíra Putina a jeho amerického kolegu Donalda Trumpa počas samitu G20. 

Zjuganov hovorí o provokácii Ukrajiny v Čiernom mori s ďalekosiahlymi následkami.

„Predovšetkým bola vytýčená úloha prekaziť rozhovory Putina s Trumpom, ktoré sa mali konať počas „dvadsiatky“ – boli prekazené; spustiť novú vlnu rusofóbie – tá vždy získa hrozivé rozmery; zaviesť vojnový stav... v tých oblastiach, ktoré susedia s Ruskom,“ vyhlásil Zjuganov novinárom.

x x x

Ak si uvedomíme, že za všetkým, čo sa vo svete odohráva, je súboj inteligencií, potom aj v tomto prípade sa dá hovoriť, že niekto tu bol totálne inteligenčne porazený.

Môže to byť Porošenko? V žiadnom prípade!!! On je víťaz, lebo zdanlivo dosiahol všetko, čo chcel. A je úplne jedno, či na to prišiel sám, alebo mu to poradil americký (gauleiter) špeciálny vyslanec pre Ukrajinu Kurt Volker.

Môže to byť Putin? Tiež nie. Na ňom táto hra vôbec nestála. On si na ňu nekládol žiadne podmienky, on na ňu len reagoval. Navyše uskutočnením rozhovorom s Trumpom mohol len získať. Hoci, jeho neuskutočnením, tiež takmer nič neprehrať.

Môže to byť Trump? Nuž, na to si už odpovedzme každý sám. Lebo vôbec tu nejde o americko-ruskú, či o americko-ukrajinskú hru. Toto je výsostne americko-americká hra, v ktorej máme jednu neznámu. Na koho strane je Trump? Na tej, ktorá sa nechala inteligenčne poraziť?  

V. Mikunda s využitím ria.ru zo 4. 12. 2018