25.7.2014 14:00:07

Zjuganov: Mňa ešte trestanci nesúdili

"Je to po prvýkrát, čo sa ma rozhodli súdiť trestanci, ktorí uchvátili moc na Ukrajine, ktorí znásilňujú svoju krajinu, ktorí vydávajú príkazy strieľať do svojich rodákov, ktorí spálili desiatky ľudí v centre Odesy, prevrátiac ju v Chatyň", - povedal predseda ruských komunistov RIA Novosti. A zdôraznil, že títo trestanci sa ho rozhodli súdiť za akoby napomáhanie rozpadu Ukrajiny. (Genadij Zjuganov takto reagoval na trestné podanie (na Ukrajine) na neho a na liberála Vladimíra Žirinovského.)

 

"Rozpadu Ukrajiny napomáhajú takí, ako Avakovci, Turčinovci, Jaceňjukovci a Porošenkovia, ktorí majú ruky po lakte v krvi svojich rodákov, ktorí nepočujú hlas juhovýchodu, ani ston matiek vlastných vojakov", - dodal Zjuganov.

Prvý podpredseda ústredného výboru strany Ivan Meľnikov povedal, že keď toto novinku čítal, tak sa mu vyjavila fráza: A kto bude súdiť? Veď sudcovia sú policajti, ktorí majú po lakeť krvavé ruky od obyvateľstva vlastnej krajiny. V budúcnosti, keď sa národ Ukrajiny prebudí, a keď spozná pravdu, čaká ich tribunál. Nech o tom rozmýšľajú pred každým snom", - povedal Melnikov. 

x x x

Ruská tlač včera 24. júla uviedla, že nezaháľa ani ruská strana. Vyšetrovatelia majú už zoznam konkrétnych vojnových zločincov: ukrajinských veliteľov brigád, ukrajinských veliteľov obslúh diel, pilotov bombardérov... menovite, najmenej 50 ľudí. No a títo už naozaj zle začínajú spávať, pretože okrem pravosúdia štátu nikto nezaručuje, že sa im po stopách vydajú aj ľudoví pomstitelia. Napríklad prápor "Prízrak"...

Podľa dni.ru, 25. júl 2014