03.8.2020 19:14:28

„Záslužní nástupcovia tradícií“: Putin ocenil „okrídlenú pechotu“ za dokonalý výcvik

Zaostrené na šéfa Kremľa
Zaostrené na šéfa Kremľa
(foto: AM)


Ruský vodca Vladimir Putin ocenil „okrídlenú pechotu“ za dokonalý výcvik v jeho blahoželaní ruským výsadkárom pri príležitosti osláv Dňa ruských vzdušných výsadkových síl 2. augusta. „Ste hodní nástupcov tradícií,“ poznamenal prezident Ruskej federácie. (armadnymagazin.sk - pozn. red. SRS: článok je oproti originálu skrátený)Ruský vodca Vladimir Putin zablahoželal ruským výsadkárom k Dňu ruských vzdušných síl, ktorý sa v krajine oslavuje 2. augusta. Jeho vyhlásenie predniesli zástupcovia tlačovej služby prezidentskej správy. Hlava štátu poznamenala, že predstavitelia súčasnej generácie vojakov môžu byť právom hrdí na kultové črty „okrídlenej pechoty“, pretože demonštrujú dokonalý výcvik a svoju oddanosť vlasti a prísahe.

Putin poďakoval príslušníkom vzdušných síl za dodržiavanie kódexu vojenského bratstva a za príkladnú zdržanlivosť aj za najťažších okolností.

Súčasná generácia vojakov a dôstojníkov pokračuje dôstojne vo vojenských a vlasteneckých tradíciách, ktoré sa vyvinuli v jednotkách,” zdôraznil prezident. Samostatne vyjadril vďaku ruským hrdinom, ktorí pôsobili vo vzdušných silách, a veteránom Veľkej vlasteneckej vojny. 


armadnymagazin.sk