29.11.2014 20:29:43

Západná pasca veľmajstra Putina

 

Západné obvinenia voči Putinovi sú tradične založené na tom, že slúžil v KGB. A preto je krutý, nemorálny a tak ďalej. Putina vinia zo všetkého. Okrem jedného. Nikto a nikdy ho neobvinil, že by nebol múdry.

 

Akékoľvek obvinenia na adresu tohto človeka len zvýrazňujú jeho schopnosť rýchlo analyticky myslieť, okamžite prijímať jasné a odskúšané politické i ekonomické rozhodnutia.
Niektoré západné médiá porovnávajú Putinove schopnosti so schopnosťami veľmajstra, hrajúceho verejnú šachovú simultánku (blicku). Posledné udalosti, ktoré sa odohrávajú v ekonomike USA a celkove Západu, umožňujú povedať, že pri takomto hodnotení osobnosti Putina majú západné médiá absolútnu pravdu.

Bez ohľadu na mnohé víťazné správy v štýle Fox News a CNN, v súčasnosti je ekonomika Západu na čele s USA v Putinovej pasci. Možností, ako sa z nej dostať nevie nájsť na Západe nikto. A čím silnejšie sa Západ pokúša vytrhnúť sa z tejto pasce, o to viac sa jeho situácia stáva beznádejnou.
V čom je realita tohto tragického stavu Západu a USA? A prečo o tom všetky západné médiá a poprední západní ekonomici mlčia, ako o najväčšom vojenskom tajomstve? Poďme, skúsime si to vysvetliť ekonomicky na príklade práve prebiehajúcich ekonomických udalostí, nevšímajúc si pri tom morálku, geopolitiku...
x x x
Po pochopení svojho neúspechu na Ukrajine si Západ na čele s USA postavil cieľ zničiť ekonomiku Ruska cestou zníženia cien ropy a zároveň plynu – ako základných zdrojov napĺňania štátnej kasy z exportu a tvorby menových a zlatých rezerv (MZR).

Lenže tu si treba uvedomiť, že neúspech Západu na Ukrajine nie je ani politický a ani vojenský. Spočíva vo faktickom odmietnutí Putinom  financovať západný projekt Ukrajiny z rozpočtu RF. No a to ho automaticky robí neživotaschopným v najbližšej i nasledujúcej budúcnosti.
Naposledy pri Reaganovi priviedli podobné manévre Západu so znižovaním ceny ropy k ich úspechu a rozpadu ZSSR. Lenže história sa neopakuje. Tentoraz to pre Západ vyzerá inak. To, čím Západu odpovedal Putin, sa podobá na šachy a džudo súčasne. Kde sa protivníkova sila využíva proti nemu samotnému, no s minimálnym výdajom vlastnej sily.

Reálna politika Putina nie je verejná. Vždy je nasmerovaná nie na efektnosť, ale na efektívnosť.
Mnohí ľudia chápu, čo Putin robí práve teraz. No prakticky nikto nevie, čo bude robiť ďalej. Hoci sa to bude zdať zvláštnym, Putin práve teraz predáva ruskú ropu a plyn len za fyzické zlato. Pričom vôbec o tom nehovorí a nekričí. Samozrejme, že stále prijíma americké doláre ako medzičlánkový platobný prostriedok. No okamžite ich všetky mení na fyzické zlato.

Na pochopenie sa stačí pozrieť na dynamiku rastu objemov zlata v štruktúre  MZR Ruska a porovnať tieto údaje s príjmami za ropu a plyn takého istého obdobia.

Centrálne banky všetkých krajín sveta (!!!) nakúpili v 3. kvartále 2014 93 ton zlata. Išlo o 15. kvartál v poradí čistých nákupov zlata centrálnymi bankami. Z týchto 93 ton iba Rusko samotné nakúpilo 55 ton zlata (Ostatných 39 ton si kúpili: Kazachstan, Azerbajdžan, Mauritius a Tadžikistan).
Nie tak dávno britskí vedci dospeli k poznaniu, ktorý bol už pred rokmi zverejnený Geologickou službou USA. Konkrétne: Že Európa nedokáže prežiť bez ruských energetických surovín. Čo povedané obyčajnou rečou znamená: „Svet neprežije, ak by sa z celkovej ponuky dodávok energonosičov tie ruské stratili.“
Znamená to, že celý západný svet, postavený len na hegemónii petrodolára, je už v katastrofálnej situácii.  V takej, že bez dodávok ropy a plynu z Ruska neprežije a Rusko teda môže Západu ropu a plyn predávať nie za petrodoláre, ale za fyzické zlato!

Pikantéria tejto Putinovej partie je v tom, že mechanizmus predaja Západu energetických zdrojov „len za zlato“ funguje už automaticky a nezávisle od toho, či Západ bude platiť za ruský plyn a ropu svojím umelo podhodnoteným zlatom alebo nie.
Rusko má totiž k dispozícii oficiálne dolárové prijmy z predaja ropy a plynu a teda kedykoľvek môže za ne nakupovať zlato. Toho, ktoré pravdami i klamstvami umelo stlačil dole práve Západ.
Pokračovanie originál:  http://topwar.ru/63564-zapadnyy-kapkan-grossmeystera-putina.html

Úprimne odporúčame dočítať

A tu je celý článok s českým prekladom

http://www.czechfreepress.cz/rusko/jason-hamlin-zlata-past-velmistra-putina.html

Podľa topwar.ru, 28. november 2014