12.12.2020 20:26:50

Západ stále hľadá zámienky na organizáciu farebných revolúcií

„Mozog“ diplomacie Ruskej federácie
„Mozog“ diplomacie Ruskej federácie
(foto: Screenshot YouTube)


Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vyhlásil, že Západ vymýšľa dôvody na takzvané „spomalenie“ Ruska a hľadá spôsoby ako obviniť Moskvu z hriechov, ktoré ani nespáchala. Kritizuje Kremeľ z údajného miešania sa do vnútorných záležitostí iných štátov, pričom práve Západ je ten, ktorý často aj vojenskou silou ovplyvňuje dianie vo viacerých štátoch sveta. (zemavek.sk)Uviedol to v rozhovore pre ruskú televíziu Russia Today, ktorá zorganizovala daný rozhovor pri príležitosti 15. výročia svojej existencie. Hlava diplomatického rezortu zablahoželala vedeniu a novinárom k tomuto jubileu a podčiarkol, že vedia klásť politikom tie správne otázky. Poznamenal, že zamestnanci tejto televízie môžu byť hrdí na svoju prácu, pretože táto televízia je populárna po celom svete a sledujú ju milióny divákov.

Vo svojom hodnotení politickej situácie na svete sa vyjadril, že americký Kongres vymýšľa ďalšie hospodárske obmedzenia a reštrikcie voči Zväzovému štátu Ruska a Bieloruska pod falošnou zámienkou „obmedzovania osôb“, ktoré sa snažia zorganizovať ďalšiu „farebnú“ revolúciu v Bielorusku. Podčiarkol, že Západ sa bude aj naďalej zaoberať „spomaľovaním“ Ruska. Poukázal na to, že Washington nielenže prekrúca fakty keď hľadá „dôkazy viny Ruska“, ale si bezočivo vymýšľa aj falošné.

„V poslednom čase nás obviňujú z toho, že sa miešame do diania v Bielorusku, v Náhornom Karabachu  a to všetko iba preto, aby sme si tam upevnili naše geopolitické pozície. Vraj sme sa údajne dohodli s Tureckom na rozdelení vplyvu v tomto regióne a to iba za účelom „nevpustenia Západu“ na toto územie, čo je klamstvo. Takúto logiku a psychológiu používajú tí analytici, ktorí v súčasnosti dominujú v Európe, v USA a hlavne na britských ostrovoch,“ podčiarkol Sergej Lavrov.

Podotkol, že Moskva je pripravená na všetky varianty vývoja udalostí. „Pred pár dňami som sa dočítal, že Kongres USA chce rozširovať sankcie voči Zväzovému štátu Ruska a Bieloruska jednoducho iba preto, že tento štát existuje a to sa nepáči najmä organizátorom ďalšej vlny „farebnej revolúcie“ v Bielorusku. Určite si ešte nájdu aj lepšie „dôvody,“ o tom nepochybujem. Západ vie nielen nachádzať, ale aj vymýšľať a to na rovnakom princípe. Zdokonaľovanie sa našich západných kolegov v klamstve, nemá obmedzenia,“ sarkasticky poznamenal šéf ruskej diplomacie, Sergej Lavrov, v závere rozhovoru pre televíznu stanicu Russia Today.Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=2YNG8lV_9ng&feature=emb_logo


Eugen Rusnák (zemavek.sk)