18.3.2013 19:49:33

Západ pochopil, že Sýriu sa mu zlomiť nepodarí

 

Generálny tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Said Džalili opäť vyjadril podporu svojej krajiny pri vyriešení sýrskej krízy prostredníctvom komplexného politického programu, pri dialógu medzi Sýrčanmi a pri obnovení bezpečnosti a stability na celom území štátu.

 

Pri stretnutí s veľvyslancom Sýrie v Teheráne Adnanom Mahmudom potvrdil, že zdrojom pevnosti Sýrie „počas dvoch rokov boja s teroristickou agresiou, je opora o zomknutosť ľudu a jeho vedenia, o princípy štátnej suverenity a o oponentov sionizmu“, - uvádza dnes sýrska agentúra SANA.

Džalili poznamenal, že západné krajiny pochopili, že „Sýria je silnejšia, ako sa javila a nepodarí sa im ju zlomiť“. Preto sa, podľa jeho presvedčenia, „spolu s regionálnymi pomáhačmi, dva roky financiami a výzbrojou podporujúcimi terorizmus, dostali do slepej uličky“. Džalili tiež zdôraznil, že „západná podpora terorizmu v Sýrii dospela do stavu, že bojovníci sa dostali už tesno k dverám Európy“. Potvrdil, že „stávky nepriateľov Sýrie krachnú“.

regnum.ru, 18. marec 2013