24.9.2018 12:23:13

Zakarpatská Ukrajina kráča po ceste Donbasu. Kyjev už vyslal trestné prápory

Ukrajinská vláda v Kyjeve stráca pôdu pod nohami a čoraz viac sa obáva odstredivých tendencií na Zakarpatskej Ukrajine. Kyjevská vláda preto vyslala na Západnú Ukrajinu trestné prápory, ktoré majú naučiť ukrajinských Maďarov poslušnosti. Dúfajme, že Ukrajinci nebudú postupovať tak krvavo ako, ako na Donbase. Informácie o ukrajinských trestných práporoch a ich aktivitách voči ukrajinským Maďarom prináša portál RusVesna.

Na západnej Ukrajine je enormný záujem o maďarské pasy, ktoré maďarskí diplomati rozdávajú Ukrajincom maďarskej národnosti. O maďarské pasy je veľký záujem, veď kto by mal záujem žiť v krajine, ktorú majdanom zničili Američania a nimi podporovaná súčasná ukrajinská vláda. Maďarské pasy už získalo takmer 100 tisíc Ukrajincov a Maďari nemienia s rozdávaním maďarských pasov prestať.

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Pavel Klimkin označil aktivity maďarských diplomatov za hrozbu národnej bezpečnosti Ukrajiny a tvrdí, že Maďari cieľavedome brzdia snahy Ukrajincov dostať sa do EÚ. Pre Klimkina a kyjevských  politikov  je charakteristické, že považujú za nepriateľov Ukrajiny všetkých obyvateľov, neakceptujúcich ich vládu, ktorá sa krajiny zmocnila na základe Američanmi zinscenovaného majdanu.

Videá v originálnom článku: 

https://www.hlavnespravy.sk/zakarpatska-ukrajina-kraca-ceste-donbasu-kyjev-uz-vyslal-trestne-prapory/1529338

Na videu vidieť ako ukrajinskí príslušníci trestných práporov kontrolujú spútaného maďarského aktivistu a hádžu maďarskú zástavu na zem. Na ukrajinskom nacistickom portáli Mirotvorec už uverejňujú informácie o “maďarských nepriateľoch” a vyzývajú k ich potrestaniu. Aktivity príslušníkov ukrajinského komanda vyvolali nevôľu trojice mužov v Mukačeve, ktorí na oplátku poškvrnili ukrajinskú zástavu.

Kyjevská vláda vo svojej hystérii zašla až tak ďaleko, že vníma Orbána ako “Putinovho špióna” a Budapešť považuje za “Kremeľ-2”. Maďari navyše odmietajú plyn a ropu z Ukrajiny, ktoré Ukrajinci svojvoľne kradnú a Maďari majú záujem o plyn a ropu zo South Stream, ktorý by sa mal predlžiť z Turecka cez Balkán až do Strednej Európy.

HSP, 24. 9. 2018, rusvesna