12.6.2018 15:16:36

Zahraniční agenti z mimovládok majú panicky strach, že by RTVS mohla odvysielať ruský seriál Spáči, ktorý by odhalil ich pôsobenie. Boja sa, že by ich ľudia hnali kade ľahšie?

Bývalá poslankyňa strany OĽaNO (v súčasnosti strana Spolu) Viera Dubačová na parlamentnom výbore označila nového programového riaditeľa Mareka Ťapáka za nebezpečného človeka, ktorý nemá proeurópske názory, a preto nesmie zastávať v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) významnú funkciu.

Ak niekto ide do vedenia RTVS, mal by spĺňať isté kritériá. Práve preto, že sama som divadelná tvorkyňa, veľmi dobre viem, akým spôsobom sa dá manipulovať verejnou mienkou,” priznala sa Dubačová.

 

„Názory pána Ťapáka nie sú názory hodné programového riaditeľa RTVS. Aká bude ďalšia tvorba, za ktorú zodpovedá, bude v duchu jeho názorov? Ako sa toto bude dať potom regulovať? Alebo počkáme, kým príde do televízie seriál, ktorý ovplyvní milióny ľudí a potom budeme spätne hľadať, prečo sa to stalo? (Kladie si otázky Dubačová ktorá pravdepodobne myslela seriál Spáči, ktorý odhaľuje spôsob fungovania západných spravodajských služieb a ľudí ako Dubačová).“

 

Jej panika je opodstatnená, odvysielanie seriálu by totiž aj jednoduchším ľudom dokonale odkrylo podstatu práce zahraničných rezidentúr a ich žoldnierov z radov politických mimovládok. Seriál totiž ilustruje prácu americkej ambasády a jej zástupných agentov z tretieho sektora, médií a opozície a tiež scenáre tzv. farebných revolúcii.

 

Dej seriálu pojednáva o tom, ako sa západné spravodajské služby pomocou domácich prisluhovačov z prostredia médií a rôznych ľudskoprávnych aktivistov snažia vyvolať protištátne nálady, ktoré majú za cieľ  zmariť podpísanie veľkého energetického kontraktu medzi Ruskom a Čínou. Ľudskoprávny aktivista už klasicky končí ako sakrálna obeť, ktorá má vytvoriť protištátnu hystériu, ktorá by prinútila Číňanov vycúvať z kontraktu s „vrahmi“. Z vraždy média a blogeri na sociálnych sieťach obviňujú špičky FSB, ktoré sa majú na kontrakte obohatiť.

 

Medzi psychologické operácie zahraničných služieb a médií patrí aj vyvolávanie frustrácie u obyvateľstva ktorej cieľom je dosiahnuť u ľudí negatívny postoj k svojej krajine a národu.

 

Seriál dokonale vykresľuje aj charakterove črty ľudí, ktorí takejto psychologickej propagande podľahli a ktorí svoj negatívny postoj k vlasti a národu kompenzujú túžbou vysťahovať sa na západ.

 

Veľký výskyt tohto typu ľudí je aj na moskovskej univerzite medzinárodných vzťahov MGIMO, kde študujú, zväčša protekčné deti diplomatov, ktoré sú vyhľadávané zahraničnými spravodajskými službami na spoluprácu, čo vzhľadom na svoje charakterove vlastnosti radi príjmu. Medzi známych absolventov MGIMO zo Slovenska patria napríklad bývalí ministri zahraničia Eduard Kukan a Ján Kubiš, terajší minister zahraničia Miroslav Lajčák, eurokomisár Maroš Šefčovič, bývalý minister hospodárstva Vasil Hudák, či štátny tajomník v rezorte diplomacie Lukáš Parízek.

 

Pôsobenie politických mimovládok vo všetkých krajinách je ľahko čitateľné. Všetky pracujú v prospech nadnárodných korporácii, farma priemyslu, zbrojných lobby, eurobyrokracie, a v neprospech občanov a ich slobody a to nie len ekonomickej. Podporujú všetky  kroky ktoré majú priniesť rozklad do spoločnosti a narúšať národnú, etnickú, náboženskú či rodinnú jednotu, ktorá je nepriateľom globálneho kapitálu.  Svoju činnosť maskujú heslami o  tolerancii, pokroku, slušnosti a pod. Aj keď treba povedať že o skutočných zámeroch pri presadzovaní rôznych školských osnov a zákonov vedia len ľudia v správnych radách týchto mimovládok, pretože zvyšok tvoria zväčša naivní hlupáci z radov mládeže, ktorí nie sú schopní rozpoznať následky svojho konania. Títo ľudia, zväčša v kolektívoch neobľúbení outsideri, často s psychickými problémami  sú ubezpečovaní o tom, akí sú výnimoční, múdri a pre spoločnosť osožní, čomu radi uveria a o to s väčším nasadením slúžia veci.

 

Zdá sa teda, že život ohrozujúcou prioritou pre všetkých pracovníkov tretieho sektora a americkej ambasády bude zabrániť, aby sa daný seriál dostal na obrazovku. Pre tých ktorí by si ho chceli pozrieť skôr, môžu začať TU

HSP, 12. 6. 2018