07.3.2017 19:29:11

Začína sa Mníchovský diktát, dnes v americkej podobe? Opäť o nás – bez nás!

Topky.sk píšu o dokumente, ktorý sa má nachádzať na vládnej stránke USA. Hovorí o výberovom konaní na projekt americkej vojenskej základne na Slovensku.

„Projekt vojenskej minizákladne zverejnil na svojej webovej stránke portál obdobný nášmu Úradu pre verejné obstarávanie ešte vo februári. Zaujímavé je, že zákazka za päť miliónov dolárov unikla akejkoľvek pozornosti. Doteraz sa na Slovensku o podobnom projekte nehovorilo. Ako sa nám podarilo zistiť, už v auguste by malo byť známe, kde konkrétne bude centrum stáť, kto ho postaví a ako bude vyzerať“, uvádzajú dnes topky.sk.  

Hľadám potvrdenie alebo vyvrátenie tejto správy na oficiálnych stránkach štátu menom Slovenská republika, konkrétne na  stránke ministerstva zahraničných vecí... SR a... NIČ! Prejdem na Tlačovú agentúru SR a... opäť NIČ. Čakám, čo na to povie „verejnoprávna“ RTVS... a zase NIČ!

Čo to znamená? Nič, len to, že tieto naše inštitúcie toho veľa nezmôžu. Američania sa predsa rozhodujú sami a bez nás. Ako Nemci v Mníchove pred takmer 80-timi rokmi.

Teraz si už idem len zatipovať – čo na to povie premiér Robert Fico? A ako to bude s jeho sľubom okolo vojenskej základne, ktorý vyslovil už v roku 2014. Spomínate si? „Aj keď sme v NATO, neznamená to, že musíme mať na svojom území základne s cudzími vojakmi. Keby nás do toho niekto nútil, vyvolal by som referendum,“ vyhlásil slovenský premiér (pravda.sk, 13. 9. 2014).  

Vladimír Mikunda