23.2.2020 11:18:28

Zacharovová: Tvrdenia USA, že Rusko šíri poplach o víruse sú zámerne nepravdivé

Hovorkyňa ministerstva zahraničia RF
Hovorkyňa ministerstva zahraničia RF
(foto: zdroj:sputniknews.com)


Ruské ministerstvo zahraničných vecí v sobotu odmietlo tvrdenie amerických predstaviteľov, že účty na sociálnych médiách prepojené na Rusko vyvíjajú koordinované úsilie šíriť poplach v súvislosti s novým koronavírusom, informovala o tom agentúra AFP. Obvinenie označujú za úmyselne zavádzajúce. (HSP)

 „Toto je zámerne nepravdivá správa,“ uviedla Marija Zacharovová pre štátnu tlačovú agentúru TASS v prvej oficiálnej reakcii Ruska na tvrdenia amerických predstaviteľov.

Úradníci amerického ministerstva zahraničných vecí poverení bojom proti dezinformáciám z Ruska uviedli, že na Twitteri, Facebooku a Instagrame sa používajú tisíce falošných osôb píšucich vo viacerých jazykoch, ktoré podporujú nepodložené konšpiračné teórie, že USA sú za vypuknutím ochorenia pomenovaného Covid-19.

„Zámerom Ruska je zasiať nezhody a oslabiť americké inštitúcie a aliancie zvnútra, a to aj prostredníctvom tajných a nátlakových kampaní so škodlivým vplyvom,“ uviedol námestník ministra zahraničných vecí USA pre európske a eurázijské záležitosti Philip Reeker.

HSP