07.8.2020 18:59:06

Zacharovová: tajné služby USA sa miešajú do nášho života

Hovorkyňa MZV Ruskej federácie
Hovorkyňa MZV Ruskej federácie
(foto: Sputnik/Sergey Mamontov)


Spojené štáty neustále obviňujú Rusko z miešania sa do svojich vnútorných záležitostí, doposiaľ však nepredložili ani jediný najmenší dôkaz, že sa také niečo ozaj stalo. Na druhej strane Washington sa otvorene mieša do vnútorných záležitostí Ruska, ale to považuje za úplne bežnú a normálnu vec. Zasa je tu dvojitý meter a trojité štandardy. (zemavek.sk)Štátny department USA (ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov) začal posielať na mobily obyvateľov Ruska SMS-správy s návrhom, že zaplatí do 10 miliónov dolárov tým, ktorí poukážu na fakty „ruského miešania sa do vnútorných záležitostí USA.“ Na tento  nehorázny „návrh“ a navyše v podaní diplomatického rezortu poukázala ruská kolegyňa, tiež z diplomatického rezortu, hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová.

Varovala, že nejde iba o bežnú komunikáciu, SMS-ky a pochybné hry s vytváraním mýtov o ruskom ovplyvňovaní diania v USA, prezidentskej volebnej kampane atď., ale podobným spôsobom tajné služby USA budú zbierať osobné informácie o obyvateľov Ruska, ktorí sa chytia do tejto pasce, vytvorenej americkými tajnými službami. Poukázala na to, že v SMS-kách je uvedený link na portál americkej Služby diplomatickej bezpečnosti – číže portál tajných služieb a rozviedky.

Mária Zacharovová vysvetlila, že hromadné posielanie SMS-siek sa bude konať v rámci programu Štátneho departmentu USA „Odmena za spravodlivosť“, ktorý odštartoval súčasný štátny tajomník, minister zahraničia USA Mike Pompeo, mimochodom, tak zhodou náhod, bývalý riaditeľ CIA, hlavnej a najšpinavšej americkej tajnej služby.

Svoj príspevok na Facebooku Mária Zacharovová nazvala Sud džemu a košík koláčikov.“ Porozprávala o novinke ministerstva zahraničia USA: „Dnes ráno mnohí Rusi dostali podivné správy na svoje mobilné telefóny: „Štátny department USA ponúka do 10 miliónov dolárov za informáciu o miešaní sa do volieb v USA. Ak máte také informácie, ozvite sa.“ A následne je uvedený link portálu americkej Služby diplomatickej bezpečnosti. Jednoduchšie – portál tajných služieb.“ 

„Čo sú to za listy šťastia? Celá vec je v tom, že Štátny department USA odštartoval program „Odmena za spravodlivosť,“ podstata ktorého nemá nič spoločné s vznešenými zámermi. Všetko je primitívne, pretože sa zakladá na obvyklej pre príslušníkov amerických silových rezortov schéme: nabonzoval – tu máš svoje peniaze… Toto donášačstvo odštartoval včera Mike Pompeo, súčasný štátny tajomník a predtým riaditeľ CIA. Aká je to informácia o miešaní sa? Akými kritériami navrhujú sa riadiť ľuďom? A to hlavné: na akom základe sa uskutočňuje táto kampaň? Odpovede nie sú a ani nemôžu byť, rovnako ako sa v tejto veci nedodržiavajú žiadne normy etiky, morálky a práva,“ prízvukuje Mária Zacharovová.

„Prostredníctvom všetkých svojich prostriedkov americkí „diplomati“ mienia zbierať „údaje“ o údajnom bývalom alebo sa pokračujúcom miešaní sa Ruska do amerických volieb. Začali zverejňovať príspevky na sociálnych sieťach, vrátane špeciálne vytvorených za týmto účelom stránok, začali masovo posielať SMS-správy. A všetko sa to sprevádza tichým, ale metodickým zhromažďovaním osobných údajov. Všetky obavy alebo pochybnosti na margo počestnosti podobných návrhov, podľa zámerov autorov, majú byť učičíkané snívaním o odmene do 10 miliónov dolárov,“ sarkasticky poznamenáva ruská diplomatka.

Uviedla, že vo Washingtone začali nezmyselnú a nebezpečnú hru, poukázala na dvojitý meter: USA podnikajú také „kroky“, ktoré nikdy nerobí žiaden iný štát: „Ruku Kremľa“ nenašli ani americkí prokurátori, ani sudcovia, ani nikto iný ju nenašiel. Teraz budú „hľadať“ v radoch obyvateľstva, riešiac čisto pragmatické otázky. Predstavte si, aspoň na sekundu, zrkadlovú situáciu: ruské ministerstvo zahraničia sa priamo obracia na amerických občanov a vyhlasuje zbieranie údajov o miešaní sa Washingtonu do ruskej vnútornej politiky, ponúkajúc na komunikáciu portál, povedzme, Federálnej služby ochrany a potom prostredníctvom amerického mobilného operátora bude adresne rozosielať SMS-správy. Dokážete si to predstaviť? A teraz nech si toto predstavia vo Washingtone.“

„Vyzývajúc za peniaze informovať o miešaní sa do amerických volieb, tajné služby USA sa bezočivo miešajú do nášho života. Čo iné je to, ak nie ozajstná hybridná vojna?“ opýtala sa hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Mária Zacharovová v závere svojho príspevku. Poukázala iba na starú známu vec v medzinárodnej politike: „svetový žandár“ USA, falošný, nemilosrdný a bezočivý, dovoľuje si priveľa, podniká také „kroky“, ktoré zjavne prekračujú všetky mysliteľné hranice zákonnosti, morálky a cti. Obviňuje iné krajiny z hriechov, ktorých sa nedopustili, ale ktoré naopak pácha samotný „strážca morálky“ a zároveň svetový žandár, ktorý nemá ani svedomie, ani česť. Páchať zločiny, potláčať iných a siať nespravodlivosť sa nedá večne. Ako je známe, božie mlyny síce melú pomaly, ale isto…Zdroj: Бочка варенья & корзина печенья, Facebook, Mária Zacharovová, 6.8.2020


 

Eugen Rusnák (zemavek.sk)