26.2.2016 10:21:27

Za dobrý záber cesta do Moskvy

Rohár, Moskva
Rohár, Moskva

 

V prvých dňoch februára som sa zúčastnil prehliadky hlavného mesta RF Moskvy. Zájazd organizovalo veľvyslanectvo Ruska na Slovensku v spolupráci s Ruským mierovým fondom ako odmenu za umiestnenie vo fotografickej súťaži „Ja a Rusko“ organizovanej veľvyslanectvom. 

 

Naša malá skupinka šiestich finalistov mala možnosť vychutnať si to najlepšie z Moskvy.  Návšteva mala aj oficiálny charakter keď nás na pôde Ruského fondu mieru privítala Elena Sutormina, predsedníčka komisie na rozvoj diplomacie. 

Do fotografickej súťaže sa zapojilo veľa Slovákov rôzneho veku (dodali vyše 500 fotografií), od najmenších detí až po vojnových veteránov, ktorí bojovali bok po boku so sovietskymi vojakmi pri oslobodzovaní Slovenska od nacistov. Zapojili sa aj Slováci žijúci v zahraničí, vrátane Slovákov žijúcich v USA či v Českej republike.

Ruské veľvyslanectvo už teraz pripravuje novú fotosúťaž s názvom „Naše spoločné víťazstvo“, ktorá bude venovaná pamätným udalostiam 71. výročia víťazstva a 75. výročia vypuknutia Veľkej vlasteneckej vojny.  

Ján Rohár