08.4.2021 10:21:26

Z Facebooku Igora Matoviča (7.4. a 8.4.2021)

Na zábere minister financií SR
Na zábere minister financií SR
(foto: Facebook)


Nikdy by som si nebol pomyslel, že raz budem (v pozitívnom zmysle) zdieľať statusy Igora Matoviča. Nuž, život prináša aj takéto situácie. Aj keď mám na mentálne zdravie už bývalého premiéra svoj názor, považujem za vhodné zverejniť jeho posledné dva príspevky na Facebooku.

Je ťažké zhodnotiť, či sú jeho slová pravdivé, alebo len paranoidné. Každopádne, ak si uvedomujeme, že diplomatické vzťahy medzi RF a USA (poťažmo celým Západom) snáď ani horšie nemôžu byť; tak nad Matovičovými slovami musíme premýšľať... (Ivan Tirpák - šéfredaktor SRS)Status zo včerajšieho večera:

ŠPINAVÁ HRA SO SPUTNIKOM

Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta ... len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj.

Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho “za drzosť” kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko. Zobrali si aj moju hlavu ... a stále nekončia. Krok za krokom už šiesty týždeň robia všetko preto, aby v tomto zápase dosiahli absolútny zvrat - úplne znemožniť použitie Sputnika na Slovensku ... cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na 500 tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú.

Rád by som vám napísal narovinu, aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať. Teraz však na to čas nie je - zatiaľ budem mlčať, ako týždne doteraz a sústredím sa na podstatu - zabrániť tomu, aby sme o Sputnik definitívne prišli. Čo je v tejto chvíli, bohužiaľ, najpravdepodobnejší scenár. Držte palce.

ps. Nikdy sa nevzdávajte, lebo aj malý Dávid občas nájde ten správny kameň, ktorým zloží namysleného Goliáša,)MOSKVA

Dnes sa v Moskve stretnem s Kirillom Dmitrievom, CEO Russian Direct Investment Fund (Ruský fond pre priame investície), pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V Gamaleya a s ktorým som celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol.

Rokovanie sa bude týkať, samozrejme, vakcíny. Akékoľvek pokútne a systematické snahy zabrániť tomu, aby sa Sputnik V na Slovensku mohol používať, z hĺbky duše odsudzujem a urobím všetko preto, aby boli nakoniec neúspešné a milión ľudí sa Sputnikom V mohol na Slovensku konečne začať očkovať. O výsledkoch budem informovať. Držte palce

prevzaté z Facebooku Igora Matoviča