05.3.2021 09:28:20

Z Facebooku Eduarda Chmelára (4.3.2021)

Historik, politológ, mierový aktivista
Historik, politológ, mierový aktivista
(foto: Facebook)


Eduard Chmelár uverejnil včera na svojej facebookovej stránke tri statusy. Jeden je zameraný na úspech jeho novej knihy, ktorá určite bude stáť za prečítanie. Ďalšie dva sa dotýkajú témy týždňa - Sputnik V na Slovensku. 
Tu je potvrdenie toho, čo som vám vysvetľoval predvčerom: Európska lieková agentúra dnes spustila proces priebežného hodnotenia (rolling review) ruskej vakcíny Sputnik V. Zároveň hovorca Európskej komisie Stefan de Keersmaecker ubezpečil, že členské štáty EÚ majú právo nakupovať necertifikované vakcíny z Ruska alebo Číny a že EÚ sa môže poučiť z dobrých výsledkov takéhoto očkovania.

Žiadam týmto všetky médiá, všetky nátlakové skupiny, všetkých politikov, ktorí tu niekoľko dní šírili nezmysly a klamali verejnosť, že Rusko nechce dať registrovať svoju vakcínu a klame svet, aby sa ospravedlnili. Osobitne tak žiadam ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka a poslanca NR SR Tomáša Valáška, ktorý ešte včera táral, že nákupom ruskej očkovacej látky sme "napľuli do tváre spojencom v EÚ". V opačnom prípade ich zaraďujem do kategórie konšpirátorov a dezinformátorov.

(Edit: Ivan Korčok spustenie procesu privítal a uviedol, že k tomu prispela aj "principiálna diskusia na Slovensku"... Vyvolá vládnu krízu, zavádza verejnosť a ešte sa tvári, že je to jeho zásluha... Ten chlap nemá chrbtovú kosť.)Priatelia, uštipnite ma, lebo sa mi asi sníva. Veronika Remišová pred chvíľou na TA3 celkom vážne vyhlásila, že "Rusko požiadalo o registráciu po našom tlaku". Úplne zbytočne tu už dva dni vysvetľujem pravidlá rolling review, pani podpredsedníčka vlády sa nielenže nič nenaučila, ale nepochopila ani to, že Rusko ešte nepožiadalo o registráciu, lebo z objektívnych dôvodov, ktoré som objasnil aj v Slovenskom rozhlase, aj tu, na sociálnych sieťach, to jednoducho urobiť nemohlo. Ona si naozaj myslí, že jej včerajšie dupnutie nôžkou bolo také významné, že v Bruseli počuli blchu zakašľať... Dámy a páni, mňa oblieva studený pot, keď vidím, čo za tupelá vedú túto republiku. Chceme tak veľa, keď požadujeme, aby bol štát v rukách kompetentných ľudí? Aby ho riadili špičkoví odborníci a manažéri, nie diletanti, hochštapleri, podvodníci a nevyspytateľní blázni? Veď to už nie je ani vtipné, to je strašné, pani Remišová, keď raz postavia sochu hlúposti, mala by mať vašu podobu!!!

prevzaté z Facebooku Eduarda Chmelára