04.8.2012 10:55:06

Wall Street Journal: Rusko rozmiestnilo atómové hlavice v Kaliningrade

- Dohodli sme sa, že už nebudeme piť a ty si si napriek tomu obliekol kvietkované nohavice.
Hlúposť? Ak áno, tak určite o nič menšia ako argumentácia Wall Street Journal, ako ju európskemu čitateľovi priniesli Dziennik Gazeta Pravna (s využitím aj WikiLeaks) a IA regnum.ru.
Píšu, že – napriek „perezagruzke“ Baraka Obamu, Kremeľ nezmenil svoj prístup k Západu a už po tom, ako USA ustúpili od projektu PRO vo východnej Európe, Rusko rozmiestnilo v Kaliningradskej oblasti atómové hlavice. No a ďalej sa téma rozvíja, že posledná informácia o rozmiestnení hlavíc bola uverejnená v máji 2010, teda v období kedy boli v Poľsku rozmiestnené americké batérie Patriot...
Všimnite si, že vôbec nejdem polemizovať o tom, či tie hlavice v Kaliningrade sú alebo nie sú. Lebo ak by som to urobil, niekto by ma mohol začať považovať za biblickú ovcu, baránka božieho, ktorému sa dá nahovoriť čokoľvek. Použijem radšej slovenský sedliacky rozum, ktorý ráta hrušky s hruškami a jablká s jablkami.
Pripusťme, že Rusi atómové hlavice v Kaliningrade majú a že ich tam v tom čase naozaj doviezli. Pre baránkov je to reakcia na rozmiestnenie Patriotov, pastieri však zbadajú aj niečo iné. Napr., že v danom období Američania neustúpili Nemcom a odmietli vyviezť posledné atómové nálože z nemeckého územia.
Ozaj, aby som nezabudol. Ako je to s tou Obamovou perezagruzkou?
Vladimír Mikunda .