10.3.2018 18:53:59

Vrchný veliteľ NATO v Európe PORADIL (cha-cha-cha) Kyjevu nasadiť na Donbase „do hry“ Javeliny

Kyjevu postačuje množstvo Trumpovou administráciou dodaných mu protitankových rakiet Javelin, vyhlásil vrchný veliteľ síl NATO v Európe americký generál Curtis Scaparrotti, nevylučujúc pri tom ďalšie odporúčania na dodávky zbraní v budúcnosti.

„Z môjho pohľadu je najlepšou radou od vojaka – uviesť tieto systémy do hry (...) a pozrieť sa na to, čo máme robiť ďalej,“ prináša jeho slová RIA Novosti.

„Existuje aj iná výzbroj, ktorú oni (Ukrajinci) môžu efektívne použiť,“ poznamenal, dodajúc, že európske velenie NATO bude pokračovať v konzultáciách s americkým Kongresom ohľadne toho, ako čo „najlepším spôsobom“ pomôcť Kyjevu.

Prečo asi bojový americký generál odpovedal tak, ako odpovedal?  Je to kvôli jeho láske k Ukrajine? Vôbec nie! On sa môže na Ukrajincov vykašľať, jemu ide o otestovanie Javelinov v skutočnom boji, ktorý sa na Donbase môže rozpútať. Potrebuje totiž vedieť, čo jeho Javeliny dokážu proti tomu, čo na ne nasadí Rusko. Musí si byť totiž istý, či americké Javeliny budú schopné chrániť životy amerických vojakov v prípadnom potenciálnom konflikte s Ruskom alebo ich bude nútený posielať na ruský bitúnok.  

No a donbaské bojisko sa na toto zrkadlo pravdy hodí ako vyšité.

V. Mikunda s využitím topwar.ru z 9. 3. 2018