11.9.2013 08:41:19

„Vonkajší“ a či “vnútorný“ útok na WTC. Američania žiadajú nové vyšetrovanie

 

V Spojených štátoch sa zrodila ďalšia iniciatíva, ktorá pripúšťa „teóriu vnútorného atentátu“ likvidácie veží WTO 11. septembra 2001.

 

Organizácia „Inžinieri a architekti za pravdu“ (asi dvetisíc špecialistov) spochybňuje oficiálnu verziu zrútenia troch veží – Prvej a druhej, do ktorých vleteli lietadlá s teroristami a osobitne „Siedmej veže“, ktorá spadla asi 5 hodín po zrútení prvých dvoch. Na Times Square je už vylepovaná reklama na petíciu s požiadavkou nového vyšetrovania. Zatiaľ ju podpísalo vyše 7 tisíc ľudí.

Aktivisti ju chcú na úrad primátora odovzdať v deň Pamiatky na zosnulých. A večer v ten deň mienia usporiadať protestnú akciu.  

Iniciátori nového vyšetrovania tvrdia, že „Siedma veža WTC“ – 47 poschodová budova železobetónovej konštrukcie – sa nemohla len tak ľahko zrútiť. Experti – entuziasti, ktorí našli na „ground zero“ ostatky výbušnín, predpokladajú, že mrakodrap sa zrútil v dôsledku tzv. regulovaného výbuchu (ktorým sa likvidujú staré stavby).

„Zrútenie Siedmej veže sa podobá na regulovaný výbuch. Táto technológia si vyžaduje týždne príprav a dá sa uskutočniť len podľa vopred pripravovaného scenára“, - hovorí sa v oslovení, ktoré hnutie šíri na videu.

x x x

Nejde o prvý pokus predstaviť alternatívny uhol pohľadu na udalosti z 11. septembra. Vyšetrovanie Národného inštitútu štandardov a technológií USA, ktoré prebieha už tri roky, dospelo k záveru, že zrútenie budov nastalo v dôsledku nekontrolovaných požiarov, ktoré vzplanuli po páde Severnej veže WTC.

x x x

Prieskum medzi obyvateľmi, uskutočnený v predvečer 12. výročia pádu WTC spoločnosťou YouGov odhalil, že 46 percent Američanov vôbec nevie, že okrem dvoch veží WTC bol 11. septembra zničený aj tretí mrakodrap.

Zverejneným oficiálnym výsledkom vyšetrovania neverí každý desiaty Američan a 38 percent ich spochybňuje.   

Podľa ria.ru, 11. september 2013