22.2.2018 07:25:07

Vo Viedni zmiznuté trojročné dievčatko našli v Libanone

 

Dievčatko z Ruska, pravdepodobne unesené z Viedne, sa našlo v Libanone, uvádza dopisovateľ RIA Novosti.

 

Zdroj v ruských orgánoch už minule hovoril, že únos sa udial 28. Decembra v hoteli „Bjanka“, dievčatko mohol uniesť otec – cudzinec.

Predstaviteľ viedenskej polície Irina Steirer oznámila RIA Novosti, že sa nezaoberá únosom Rusky, pretože sa jedná o občiansko-právnu záležitosť. Ruský vyšetrovateľ otvoril vec o únose.

RIA Novosti uvádza, že otcom dieťaťa je Maždi El-Ali Salu, ktorý tvrdí, že vyviezol dievčatko, pretože podľa lekárskych správ má žiť v teplej klíme a jeho bývalá manželka o týchto plánoch vedela.

„Hovorila o tom so mnou. 28. decembra som jej povedal, že cestujeme do Libanonu. 29. 12. sme spolu hovorili a ja som jej povedal, že sme v Libanone,“ povedal Salu.

„Libanon je pyšný na svoju silnú medicínu, vzdelanie a bankový systém, čo môžete preveriť v internete, hoci aj na stránke veľvyslanectva RF alebo MZV RF... Pozorujú ju výborní lekári, dobrí pediatri, zrontgenovali sme ju, doložím vám to kópiami. Sláva bohu, s pľúcami má všetko v poriadku, dieťa sa uzdravuje, krv sme odovzdali na analýzu, niet horúčok. Všetko je kontrolované, stav dieťaťa je neustále sledovaný,“ zdôvodňoval svoje rozhodnutie o vyvezení dieťaťa.    

Podľa ria.ru, 22. 2. 2018