16.6.2017 11:14:37

Vladimír Solovjev: „A táto morálna žobrota, táto nahlúpla a nasprostastá smotánka si myslí, že predstavuje moc a že nám tu má vládnuť?“

Asi najpopulárnejší televízny moderátor v Rusku Vladimír Solovjev počas priameho rozhlasového prenosu na stanici Vesti FM tvrdo kritizoval opozíciu, ktorá sa na sviatok Dňa Ruska pokúsila vyvolať neporiadok a provokácie a pokaziť priebeh sviatku.


Vladimír Solovjev sa preslávil svojimi televíznymi reláciami „Súboj“ a „Večer s Vladimírom Solovjevom“, v ktorých si nekladie servítku pre ústa, kritizuje všetkých politikov – aj vládnych, aj opozičných, je razantný, nebojácny a vtipný, vie perfektne argumentovať. O Solovjevovi sa vie, že je veľký ruský patriot a preto nešetrí ani vládnych, ani opozičných politikov, ktorí, podľa jeho názoru, škodia záujmom Ruska.

Najnovšie „pustil z reťaze všetkých psov“ na organizátorov a účastníkov opozičného pochodu, ktorý sa uskutočnil práve počas slávnosti Dňa Ruska, 12. júna. Napriek tomu, že moskovská radnica určila miesto konania opozičného mítingu, vedenie opozície poslalo svojich prívržencov na centrálnu moskovskú Tverskú ulicu, kde sa práve konala ľudová veselica, a pokúsilo sa vyvolať neporiadok, hádky a bitky, vyprovokovať a naštvať ľudí a takýmto spôsobom znehodnotiť sviatočné podujatia. Týchto predstaviteľov opozície Vladimír Solovjev označil za „morálnu žobrotu a nahlúplu nasprostastú smotánku“, ktorá sa pokúsila pokaziť radosť Moskovčanom a všetkým obyvateľom  Ruska.

Vladimír Solovjev zdôraznil, že opozícia pod vedením Navalného zasa utrpela drvivú porážku: ľudia ukázali, že nemienia nasledovať tohto politického „lídra“. Podčiarkol, že radnica povolila opozičný míting, aj keď navrhovala Navalnému iné termíny jeho konania a nie počas osláv Dňa Ruska. Navalný však trval na svojom, odvolával sa na slobodu a  demokraciu a žiadal, aby opozičný míting povolili práve 12. júna, na Deň Ruska. Radnica nakoniec predsa povolila míting – s tým, že sa bude konať na inom mieste, ako oficiálne oslavy Dňa Ruska. Navalný však svojich prívržencov, drvivú väčšinu ktorých tvorili neplnoleté detí zbohatlíkov a opozičných politikov, poslal na Tverskú ulicu, aj keď veľmi dobre vedel, že polícia bude musieť zakročiť a vytlačiť opozičných demonštrantov z tých lokalít, kde sa konali slávnostné podujatia. Podľa Solovjeva, to bola čistá provokácia.

Vladimír Solovjev podčiarkol, že Navalný neposlal svojich prívržencov proti Putinovi, ale preto, aby pokazili ľuďom sviatok, sviatočnú náladu. Privítal zákrok polície, prízvukoval, že v každej krajine by nepovolený míting alebo protestnú akciu polícia rozohnala. Zdôraznil, že Navalný je plateným agentom amerických tajných služieb a využil, ako sa vyjadril, „svojich primitívov“, aby vyvolal ďalší škandál a „odpracoval“ si tie peniaze, ktoré dostáva od svojich západných a zaoceánskych „sponzorov“.

Prízvukoval, že dokonca podľa západných médií sa na mítingu Navalného zúčastnilo iba 4,5 tisíc, ako zdôraznil, „primitívnych sopliakov“. Na druhej strane na Tverskej ulici a na okolí Deň Ruska oslavovalo 255 tisíc ľudí. Solovjev si vypočítal, že prívržencov Navalného bolo iba 2 percenta v porovnaní s tými, ktorí oslavovali patriotický sviatok.

„Ak si to spočítame, tak je to 1,9 %. Skratka, ako všade na svete – večné 2 % hnoja. Nájde sa to v každej krajine. A tieto 2% hnoja sa domnievajú, že predstavujú moc, že tu nám majú vládnuť?! Myslia si, že majú právo pokaziť ľuďom sviatok? Tieto 2 % hnoja si myslia, že majú právo vysvetľovať niečo niekomu v Moskve? Ani náhodou,“ zdôraznil Solovjev.

Pripomenul, že celkovo sa Navalnému podarilo zhromaždiť do 10 tisíc ľudí – účastníkov mítingu a „divákov“. Ale v tom čase v Moskve na slávnostných podujatiach pri príležitosti Dňa Ruska sa zúčastnilo vyše 2,5 milióna ľudí. „Porovnajte to! Navalného podporilo menej ako 0,4 % ľudí. Demonštranti, západní politici a média sa sťažovali na zatýkania vodcov opozície, na postup polície. Nech sa jej poďakujú. Keby ich polícia nezatkla, nahnevaní ľudia, ktorým sa snažili pokaziť sviatok, by ich určite umlátili,“ podčiarkol Solovjev.

Prízvukoval, že práve v tom bol zámer Navalného: vyvolať hádky, tvrdé strety s políciou, krvavé bitky, masové zatykania – aby „šéfovia a poradcovia“ na Západe videli, že Navalný poctivo odrába doňho investované peniaze a rozosieva chaos v Rusku… Upozornil aj na to, kto tvoril gro demonštrantov pod vedením Navalného. Boli to väčšinou neplnoletí chlapci a dievčatá, ktorí ešte vôbec nevedia, kde je sever.

„Podľa ich oblečenia a správania sa hneď bolo vidno, že sú to decká zbohatlíkov. Prečo protestovali? Sú to deti korupčníkov. Kým boli pri moci, boli so všetkým spokojní, ale teraz je v krajine obrovský boj proti korupcii a situácia sa pre mnohých zhoršila, dokonca je pre niektorých katastrofická. Niektorých korupčníkov už zatkli, iných stíhajú na slobode, tieto zmeny deti pocítili na sebe. Predtým ich rodičia boli pri moci a vedeli pre nich zabezpečiť všetko a teraz už nie sú nedotknuteľnou smotánkou,“ zdôraznil Solovjev.

Video relácie je súčasťou originálneho článku:  

http://www.hlavnespravy.sk/vladimir-solovjev-tato-moralna-zobrota-tato-nahlupla-nasprostasta-smotanka-si-mysli-ze-predstavuje-moc-ze-nam-tu-ma-vladnut/1039176

hlavnespravy.sk, 16. 6. 2017