20.5.2017 17:50:31

Vladimír Mikunda: Poliaci nerušia len propagandu komunizmu, rušia aj svoju „veľkosť“

Poľský senát schválil novelizáciu zákona o zákaze propagácie komunizmu alebo iného totalitného poriadku, platného od 1. 4. 2016, ktorý sa nazýva aj „zákonom o dekomunizácii“. 

Účinnosť zákona sa má začať uplatňovať (okrem vojnových hrobov) už aj na monumenty a iné pamätihodnosti na počesť sovietskych vojakov, padlých pri oslobodzovaní Poľska v rokoch 1944 – 1945. Vlastníci území, na ktorých sa nachádzajú historické dôkazy toho, kto oslobodzoval Poľsko, budú za ich odstraňovanie dokonca aj „platení“. Pretože ak vraj v priebehu roka navrhnú takéto pamätihodnosti demontovať, zo štátneho rozpočtu sa im uhradia s tým spojené náklady.

Procedúra schvaľovania týchto zmien ešte nie je ukončená, no pochybností, že to dopadne práve takto, nemá u našich severných susedov nikto.

Samozrejme, najcitlivejšou otázkou je to pre bývalých osloboditeľov Poľska, pre vojakov Červenej armády, ktorú tvorili príslušníci pätnástich dnes samostatných štátov. My, Slováci, sa na túto falzifikáciu dejín pozeráme s ľútosťou, lebo sa opäť potvrdzujú nelichotivé názory na Poliakov, ktoré vyslovovali už naši starí otcovia. Sú naozaj zničujúce a preto ich nebudem opakovať.

Ukazuje sa tiež, že Poliaci majú asi geneticky zakódovaný komplex, ktorý im bráni stať sa veľkým národom. Nechcú prejaviť vďačnosť tomu, kto si vďačnosť naozaj zaslúži. Radšej ho budú špiniť a ponižovať v nádeji, že tým stúpne ich vlastná veľkosť.

 

Pobratimovia poľskí, zastavte sa už v tej svojej nenávisti a spomeňte si, kde by ste boli, ak by sa za vás už pri Grunwalde nepostavili ostatní Slovania! 

Vladimír Mikunda