07.5.2014 09:05:54

Vladimír Mikunda: Angela Merkelová sa bojí pravdy?

 

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vraj vyjadrila na stretnutí s cyperským prezidentom Nikosom Anastasiadisom smútok, že Rusko plánuje uskutočniť prehliadku víťazov aj „v takom ohnisku napätia“, akým je Krym.

 

Pripomenula, že pred štyrmi rokmi bola v Moskve na oslavách Dňa víťazstva 9. mája, „aby ukázala, že história nás niečo učí“. Je však „smutné, že takýto deň sa využíva na uskutočnenie prehliadky v takomto ohnisku napätia“, uvádza jej slová Deutsche Welle.

Nalejme si čistého vína. Kde je napätie? Na Kryme? Nie!!! Napätie a nervozita je len v Kyjeve medzi pučistami. Vieme to my a vie to aj nemecká kancelárka.

Na Kryme to totiž nebude len o prehliadke (aj krymských) víťazných červenoarmejcov nad nemeckými nacistami. Ide tu o iný dôkaz! O to, čo uvidí celý svet.

Ak ľudia prehliadku spontánne oslávia, potom všetky západné kritiky Ruska a Krymu, vrátane pani Angely Merkelovej, padnú do prachu a poriadne sa v ňom vyváľajú.  

Pripusťme však, že situácia sa vyvinie opačne. A že krymskí etnickí Rusi preukážu, že nechcú žiť s Rusmi, ale s Kyjevom. Potom bude mať pravdu nemecká kancelárka a v prachu sa vyváľajú súčasní mocní Krymu.

Veď počkajme si a uvidíme!

Vladimír Mikunda s využitím vz.ru, zo 7. mája 2014