13.9.2016 22:58:51

Verzia Komsomoľskej pravdy: Peniaze plukovníka Zacharčenka mali byť „čiernou kasou“ ruského Majdanu

 

Zástupca náčelníka správy „T“ hlavnej správy ekonomickej bezpečnosti Ministerstva vnútra Dmitrij Zacharčenko nepriznáva vinu.

 

Vyšetrovanie zatiaľ neoznámilo pôvod superobrovskej sumy 9 miliárd rubľov, ktoré boli nájdené v byte plukovníka ministerstva vnútra Dmitrija Zacharčenka. Rodia sa verzie o ich pôvode, lenže samé sa aj likvidujú.

Lenže niekto z blogerov zbadal zaujímavý detail. Že bankovky boli zapáskované žltým tlačivom – čo je firemný finančný balíček jednej z dvanástich amerických tlačiarní Federálneho rezervného systému. Peniaze sa do bytu teda dostali priamo z USA. Do Ruska sa asi dostali ako kontraband.  Zaujímavé je, ako sa v USA pri známej totalite fiškálnych služieb podarilo uschovať takú divokú sumu?

Žltá páska nemusí znamenať nič, ale môže znamenať aj veľmi veľa, ak si spomenieme na to, ako prebiehal nedávny štátny prevrat na Ukrajine a predchádzajúca lavína farebných revolúcií v postsovietskom priestore.  Pri každej ako uši trčali znaky jedného zaoceánskeho štátu. 

Snímky z bytu Zacharčenka sú súčasťou originálneho článku: http://www.kp.ru/daily/26581/3596470/

 

Čo sa bude diať v Rusku ďalej?

1. voľby prebehnú normálne 18. 9.

2. 19. 9. proamerická opozícia presne podľa plánu oznámi, že voľby boli sfalšované.

3. No a pôjde sa do ulíc. Koľko ľudí si Američania zaplatia, sa nevie. V každom prípade treba očakávať, že asi tiež nie sú mechom po hlavách tresnutí a teda takýchto skrýš na „ruský majdan“ mali asi viac. Veď čo je to 9 mld. rubľov? Podľa dnešného kurzu je to 138 460 000 USD.

Ak si to zoberieme po tisícovke USD, tak je to cca 140 000 protestujúcich.

Toto však nie je Kyjev, ale Moskva. A tam zmiesť z ulíc 140 tisíc, to je zábavka. Ale mohlo by ich byť aj 280 000 po päťsto USD, 520 000 po 250 USD...

Tu je už zaujímavá iná charakterná logika. Za koľko sa dá kúpiť, resp. zapredá svoju matku, otca... bežný Rus?

V. Mikunda s využitím kp.ru z 13. 9. 2016