11.1.2020 13:14:33

Veľký ruský ples v Ríme sa uskutoční už po ôsmykrát

V Ríme sa dnes bude plesať
V Ríme sa dnes bude plesať
(foto: Россотрудничество)


11. januára (dnes) sa bude už po ôsmykrát konať "Veľký ruský ples v Ríme". Znamenití umelci, vedci aj biznismeni z Ruska, Talianska, Bulharska, Francúzska a Švajčiarska sa zídu v paláci Brancaccio. Bál sa uskutoční pod patronátom fondu Русский мир.

Organizátorom plesu je kultúrny spolok "Priatelia Veľkého Ruska", ktorého členmi sú ako ruskí krajania, tak aj cudzinci z rozličných krajín. Tohtoročný bál je venovaný dramatikovi A. P. Čechovovi, keďže v roku 2020 uplynie 160 rokov od narodenia slávneho spisovateľa. Čechovove práce sú v Taliansku mimoriadne populárne a jeho hry sa pravidelne predvádzajú v najpoprednejších divadlách krajiny.

V rámci podujatia, herečky - Daria Bajkalovová z Ruska a Claudia Conti z Talianska prečítajú úryvky z Čechovovej hry Višňový sad. Ples bude naaranžovaný v historickom štýle 18. a 19. storočia. V jednej sále sa spoja najlepší tanečníci nielen z Ruska, ale aj iných štátov Európy. Páry budú tancovať v dobových kostýmoch za sprievodu živej hudby. Počas plesu budú vyhlásení víťazi súťaže o najkrajší kostým večera.

Sponzormi plesu, ktorý sa stal významnou udalosťou v kultúrnom, ale aj spoločenskom živote Ríma, sú veľké spoločnosti z Ruska a Talianska.

spracované redakciou podľa www.russkiymir.ru