04.1.2019 10:33:02

Vedci zistili, ktorá zelenina “zabíja” rakovinové bunky

 Vďaka rozsiahlemu skúmaniu rakovinových buniek, ktoré vykonávali poľskí vedci, sa podarilo zistiť, že pravidelná konzumácia niektorých druhov rastlinnej stravy môže slúžiť ako prevencia proti onkologickým ochoreniam.

Mrkva obsahuje veľké množstvo betakaroténu, ktorý aktívne napomáha v imunitnom boji proti rakovinovým bunkám. Tento rastlinný pigment sa tiež aktívne podieľa na produkcii pohlavných hormónov a pomáha telu pri tvorbe silnej kostnej štruktúry. Betakarotén zlepšuje stav slizníc, má blahodarný vplyv na regeneráciu nervových buniek a tiež posilňuje odolnosť tela voči infekciám. Každodenná konzumácia mrkvy je preto výbornou prevenciou v celkovom zdravotnom stave.

Vďaka svojim užitočným vlastnostiam je mrkva často prirovnávaná k jablku, cibuli a cesnaku. Navyše liečebné výhody mrkvovej šťavy sú užitočným bonusom z konzumácie mrkvy – mrkvová šťava pomáha v prípade zvýšenej hladiny kyslosti v žalúdku, ničí baktérie v ústnej dutine a tiež pomáha pri prechladnutí. Nie je však žiaduce piť viac ako jeden pohárik mrkvovej šťavy denne.

Ďalším preventívnym prostriedkom v onkológii sú jablká. Na základe sledovania kontrolnej skupiny respondentov s ohľadom na ich stravovanie sa ukázalo, že riziko vzniku rakoviny čriev je polovičné u tých, ktorí jedli viac ako jedno jablko denne.

Táto vlastnosť jabĺk je vysvetľovaná tým, že obsahujú veľké množstvo organických zlúčenín obsahujúcich kyslík. Práve tieto zlúčeniny nedovolia nezávislým zlúčeninám poškodzovať tkanivá a tým bránia rozmnožovaniu rakovinových buniek.

Podľa HSP, 4. 1. 2019, Sputnik