04.8.2012 10:55:06

Vážení ruskí priatelia, ste vôbec poučiteľní?

V USA už zahynulo 19 adoptovaných detí z Ruska. O poslednom prípade informuje portál Komsomolskej pravdy (2. novembra 2011 o 08.15 hod SEČ) opierajúci sa o vyjadrenie Pavla Astachova, ktorý je splnomocnencom ruského prezidenta, kurírujúceho práva detí.
„Z USA prišla strašná novina. Ďalšie ruské dieťa zahynulo rukou adoptívneho otca“, oznámil dnes v internete. Ide už o 19. prípad zabitia adoptívnych ruských detí v USA.
Nech je táto zvesť akokoľvek smutná, pravdu o príčine nezakryje. A tou je, že USA sú pre ruské deti skutočnou rizikovou krajinou.
Rusko, je to teda len na tebe! Buď s tým niečo urobíš, alebo nás budeš informovať o dvadsiatom, o dvadsiatom prvom... zabití svojej krvi.
Vladimír Mikunda

A prichádzajú ďalšie podrobnosti, ktoré ešte viac vyzývajú Rusko na prehodnotenie adopcie svojich detí do USA.
Podľa portálu vzgljad.ru, ono 19. dieťa je chlapec, ktorý mal byť zabitý ešte 14. augusta 2005 (tri mesiace po adopcii v Krasnojarsku). Od tých čias prebiehalo v USA vyšetrovanie, no nikto z americkej strany sa doposiaľ neodvážil oznámiť Rusom čo sa stalo. Stalo sa to až dnes keď bol adoptívny otec americkým súdom oslobodený.
-vmi-