01.2.2020 10:48:00

V súvislosti s vypuknutím novej nákazy infekcie koronavírusu v Číne

Budova Ministerstva zahraničných vecí RF (ilustračné foto)
Budova Ministerstva zahraničných vecí RF (ilustračné foto)
(foto: Sputnik/Natalia Seliverstova)


Upozornenie z ruského ministerstva zahraničných vecí určené ruským občanom:


V súvislosti s vypuknutím novej nákazy infekcie koronavírusu v Číne (2019-nCoV) a s cieľom zabrániť jej prenosu na územie Ruskej federácie, ruské ministerstvo zahraničných vecí ruským občanom odporúča, aby sa zdržali všetkých ciest do Čínskej ľudovej republiky, ak nie sú vyložene nevyhnutné.

Od 30. januára sa pre občanov Číny dočasne pozastavuje vydávanie elektronických víz na vstup do Ruskej federácie cez hraničné kontrolné body na Ďalekom východe, v Kaliningradskej oblasti, ako aj prostredníctvom leteckých, námorných, automobilových a peších hraničných priechodov v Petrohrade a v Leningradskej oblasti.

Vyzývame všetkých ruských občanov, ktorí sa nachádzajú na území Čínskej ľudovej republiky, aby o tom informovali Veľvyslanectvo RF v Čínskej ľudovej republike a poskytli svoje kontaktné údaje (priezvisko, krstné meno, otcovské meno (rus. otčestvo), číslo mobilného telefónu, miesto a účel pobytu v Číne) Veľvyslanectvu Ruskej federácie v Čínskej ľudovej republike na e-mailovú adresu wuhanchina @ mail. ru alebo volaním na horúcu linku uvedenú na webových stránkach Veľvyslanectva Ruskej federácie v Čínskej ľudovej republike

Odporúčame všetkým ruským občanom v ČĽR, aby sa zaregistrovali aj v mobilnej aplikácii ruského ministerstva zahraničných vecí cez aplikáciu „Zahraničný asistent“ MZV RF (rus. Zarubežnyj pomoščnik). Informácie nebudú prístupné tretím stranám. Sú nevyhnutné v prípade potreby poskytnutia pomoci v krízovej situácii.

red. z Rusemb