04.8.2012 10:55:06

V Petrohrade sa otvára sezóna fontán

Dnes začnú fungovať fontány na Nevskom prospekte a aj na Manežnom námestí. Práve tie už druhýkrát otvárajú fontánovú sezónu.
V roku 2010 prešli všetky fontány na Manežnom námestí generálnou opravou, vymenili im čerpadlá a zlepšili tesnenie. Generálka fontán na Nevskom prospekte je v pláne na rok 2014.
V apríli ešte zapnú fontány v Nikoľskej aleji, zrekonštruované fontány Chlapec s kačicou v Tavrickej aleji a Putti vo Vvedenskej aleji, fontány pri Zimnom paláci, v parčíku pri Kazanskom chráme, fontány v Alexandrovskej aleji, fontány v aleji Smolného, pri paláci „Jubilejný“ a veľa ďalších. Koncom apríla začnú fungovať aj fontány v Kronštadte a v parčíku pri Gostinnom dvore.
Toho ruku spustia aj fontány v Sestrorecku a v rajóne Savuškina. Veľké fontánové komplexy – na námestí Lenina a na Moskovskom námestí – budú spustené 9. mája. Po generálke budú 1. júla spustené aj fontány v Zelenogorsku.
Spoločnosť Hlavné riadenie vodných kanálov Petrohradu, ktorá zabezpečuje od tohto roka prevádzku fontán, má „pod palcom“ 55 fontán a štyri fontánové komplexy. A keďže niekoľko z nich sa nachádza v mimosezónnej údržbe, celkovo bude tohto roku spustených 38 fontán.
Podľa RIA Novosti, 13. apríl 2012