27.9.2018 10:04:15

V. Mikunda: USA už nevedia čo chcú

Pomocník šéfa Pentagonu Robert Karem tvrdí, že zo sýrskeho Idlibu sa stalo „hniezdo mnohých teroristických organizácií“ a že vinné sú tým Moskva a Damašek.

A že takáto situácia vraj vznikla ako výsledok „prístupu k tomu Ruskom a režimom (Bašara Asada)“. Idlib, že sa stal „smetiskom“ najhroznejších teroristov.

Zaujímavé však je, že keď regulárna sýrska armáda chystala proti tomuto „teroristickému hniezdu“ útok, aby ho "vykúrila", tak pod ochranné krídla si ho vzali USA a začali sa Sýrii vyhrážať raketovými útokmi aj na Damašek. Vyzerá to tak, že pokojné civilné obyvateľstvo Sýrie je pre USA „nič“ a teroristi v Idlibe „všetkým“. Chudáci americkí chlapci, už to majú v hlavách celé popletené.

Veď si len zoberme ďalšie, čo Karem kritizuje oficiálnemu sýrskemu štátu. Je to „upevnenie kontroly po území Sýrie,“ píše ruská TASS. Čiže USA spoza Atlantiku upierajú oficiálnej Sýrii právo kontrolovať si vlastné sýrske územie? Lenže to už nie je len choré, je to už aj drzé. Veď to je rovnnaké, ako keby Slovákom upierali právo urobiť si poriadok na Slovensku, Nemcom v Nemecku, ale aj Američaom v USA. 

Uznajte, toto už je naozaj na osobitnú diagnózu.

V. Mikunda s využitím vz.ru z 27. 9. 2018