04.3.2018 11:41:35

V Lugansku odpovedali Kurtovi Volkerovi, mýliacemu si príčinu a následok

 

Predstaviteľ Luganskej ľudovej republiky v politickej podskupine Rodion Mirošnik sa nazdáva, že špeciálny predstaviteľ USA pre Ukrajinu Kurt Volker si mýli príčinu a následok, keď navrhuje rozradiť republiky Donbasu.

 

„LĽR a DĽR sú de facto jednou zo strán konfliktu a stranou vyjednávania, sú vybraté ako priamy prejav vôle obyvateľov Donbasu a reprezentujú ich záujmy. Keď Volker hovorí o nevyhnutnosti rozradenia republík, mýli si príčinu a následok. A to z toho dôvodu, že USA mali voči štátnemu prevratu v Kyjeve úplne priamy vzťah a teda nemôžu ho kritizovať. Vznik republík sa stal reakciou obyvateľov Luganska a Donecka na bezprávie, ktoré bola spáchané v Kyjeve,“ vyhlásil Mirošnik pre RIA Novosti.

Začínať rozhovory o mierovom urovnaní konfliktu treba začať nie s „rozradenia“, ale s naladenia dialógu s „tou mocou, ktorá existuje a ktorú podporuje obyvateľstvo“, myslí si predstaviteľ LĽR.

„V opačnom prípade je to len ďalšie zahrávanie sa s ukrajinskými radikálmi, čo neprinesie žiadne adekvátne výsledky, pretože to k riešeniu konfliktu nemá žiadny vzťah,“ nazdáva sa Mirošnik.

Podľa ria.ru, 4. 3. 2018