13.1.2015 13:15:16

USA uvrhli Ukrajinu do absolútne beznádejného stavu

USA budú musieť i tak odísť z Ukrajiny, ktorú priviedli do absolútne beznádejného stavu - bez peňazí, bez práce, bez plynu, bez ohrevu, bez jedla a bez perspektívnej budúcnosti, domnieva sa americký spisovateľ, publicista a analytik James Hovard Kunstler v článku na stránke francúzkeho on line vydania La Chronique Agora.

 

"Kto v Bielom dome, v Pentagone alebo v štátnom dapertmente rozhodol, že pri podkopaní krehkej stability na Ukrajine išlo o dobrý nápad? Naozaj si oni myslia, že Ukrajina by niekedy mohla vystúpiť zo zóny vplyvu Ruska? Alebo, že Rusko jej dovolí vstúpiť do NATO..."?, kladie si otázky Kunstler.

USA, pokračuje, absolútne spackali operáciu na Ukrajine a zle sa pokonajúcs Ruskom, nakoniec opustia Ukrajinu. Výsledkom toho bude, že nakoniec bude musieť "Ukrajine, nachádzajúcej sa v agónii" pomáhať Rusko. Tá sa tomu nebude tešiť, no neochotne na to pristúpi, predpokladá Kunstler. 

Čo sa týka sankcií, tak tie sa, podľa analytika, obrátia proti eurozóne. "Rusko, - prežívalo v nedávnej dobe aj horšie momenty, ako západné sankcie. Ono prežije, obrátiac sa na Áziu". A to sa už deje, hovorí autor. Pre Európu to bude znamenať, že skôr či neskôr stratí prístup k ruskej rope i plynu.

 

 

Podľa ria.ru, 13. január 2014