10.3.2018 23:22:52

USA sa netaja zasahovaním do volieb v Rusku, vyhlásil Putin

USA neustále zasahujú do volieb v Rusku a ani sa tým netaja, vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin.

“Povedali sme im (predstaviteľom USA) nedávno na tej najvyššej úrovni:” Stále zasahujete do nášho politického života “. Predstavte si, oni to ani nepopierajú”, povedal hlava štátu v rozhovore pre americkú televíznu stanicu NBC, ktorý sa vysielal v preklade do angličtiny .

Potvrdil pritom, že Rusko nezasahuje do volieb USA, a že to nie je ani možné urobiť. “Máme zásady, ktoré spočívajú v tom, že nedovoľujeme nikomu zasahovať do našich vnútorných záležitostí. A nezasahujeme do záležitostí iných krajín,” zdôraznil prezident.

Moskva nemá prečo zasahovať do amerických volieb, podotkol Putin. “Nevidím, aké ciele by sme mohli týmto zasahovaním dosiahnuť. Žiadny takýto cieľ nemáme. Skúsme si predstaviť, aký by mohol byť tento cieľ. Kvôli čomu? Kvôli zasahovaniu ako takému? “, povedal.

Hlava ruského štátu tiež zdôraznil, že USA robia “špinavú prácu”, a obviňujú z toho iných. “Kto sú títo ľudia, ktorí si to myslia? Čo je to za špinavú prácu? Nerobíme žiadnu špinavú prácu. Všetko, čo robíme, robíme otvorene, to máte takú šablónu. Máte niekoho, kto rád robí špinavú prácu, a myslí si, že vy robíte to isté. Nič také “, povedal prezident.

HSP, 10. 3. 2018, Sputnik