27.1.2014 12:14:55

USA sa na Ukrajine správajú "provokatívne"

USA sa vo vzťahu k Ukrajine správajú "provokatívne" a voči záujmom ukrajinského národa sú "povýšeneckí", vyhlásil pre americkú televíziu Bloomberg stály predstaviteľ RF pri OSN Vitalij Čurkin

"USA sa pokúšajú vyvíjať nátlak na vládu štátu, v podstate provokujú akty násilia. Keď sa úrady Ukrajiny pokúšajú prijať opatrenia aby chuligáni nezničili centrum Kyjeva, USA vyhlasujú, že policajné sily sa z centra Kyjeva majú stiahnuť - tomuto sa ako dá rozumieť? Ako hrozbu na zavedenie sankcií proti oficiálnym (demokraticky zvoleným - pozn. srspol) úradom alebo ako absolútnu ignoráciu tých, ktorí sa pokúšajú destabilizovať situáciu na Ukrajine?", - postavil si rečnícku otázku.

Spojené štáty by sa mali podľa Čurkina "omnoho serióznejšie" stavať voči ruským záujmom na Ukrajine. "Myslím, že európania už pochopili svoje nerozvážne konanie v úsilí pritiahnuť Ukrajinu k asociačnej dohode. Zamiešali sa tým do veľmi bolestivej otázky tak pre Ukrajinu, ako aj pre Rusko. Momentálne nič podobné nevidím na strane USA", - cituje ho InoTV. 

Podľa regnum.ru, 27. január 2014