04.8.2012 10:55:06

USA pripravujú vojnu, ktorá sa pre Rusko stane peklom

Podľa radu údajov vydavateľstiev, USA predsa len začali s konzultáciami o vojenskej operácii proti Sýrii. Bez ohľadu na to, že Rusko a Čína sú proti zasahovaniu do sýrskych vnútorných záležitostí. USA, že už majú vymyslený aj „demokratický“ dôvod na nasadenie vojenskej sily.
Verejnosti sa bude činnosť USA v Sýrii prezentovať ako obrana mierumilovných Sýrčanov pred agresiou, no v skutočnosti pôjde o priamu vojenskú podporu sýrskych opozičníkov. Americká tlač uvádza, že americké úrady sa zatiaľ nerozhodli na spôsobe, ako „demokratizovať“ Sýriu.
Spojenci, s ktorými USA posudzuje tieto otázky, tiež nie sú jednotného názoru. Medzi variantmi sú aj vyzbrojenie sýrskej opozície, vytvorenie nad Sýriou bezletovej zóny, či dokonca vpád do krajiny s pozemnými silami.
Pre Rusko je razantné rozhodnutie USA na dosiahnutie zmeny moci v krajine dôvodom na znepokojenie, pretože do sýrskeho hospodárstva už vložilo značné investície. Ak teda USA dovedú svoj zámer do konca, prospech z nich sa stratí. Nehovoriac o tom, že Sýria je pre Rusko aj obrovským importérom zbraní.
Directadvert.ru, 3. apríl 2012