04.8.2012 10:55:06

USA prehrali vojnu s Iránom

Minulý mesiac sa mala cvične odohrať simulovaná vojna (vraj s kódovým názvom Vnútorný názor) s Iránom, rozpútaná v dôsledku izraelského útoku proti islamskej republike. The New York Times dnes píšu, že americká armáda v dôsledku toho utrpela porážku a mala aj tisíce mŕtvych vojakov.
Podľa "Timesov" „vojenská hra“ bola uskutočnená tajne, no neskôr bol umožnený (azda náročky) únik informácií. (Preto všetko môže byť úplne inak!)
Vojaci namodelovali situáciu: Izrael zaútočí proti Iránu. Rozpúta sa regionálna vojna, do ktorej budú zatiahnuté USA, píše informačná agentúra „Kursor“.
Podľa amerických analytikov, takáto vojna spôsobí značné straty nielen v Izraeli, no aj medzi americkými občanmi. Od odvetných iránskych protiúderov zahynú „stovky, ak nie tisíce“ vojakov a námorníkov, rátajú v Pentagone. Samozrejme, zvažuje sa aj scenár, že iránske rakety poškodia americké plavidlá v Perzskom zálive.
Vojaci tiež poznamenali, že americká strana sa nemôže držať bokom od týchto bojov a preto musí v najbližšom čase vypracovať opatrenia na zníženie počtov potenciálne možných strát.
Vzgljad.ru, 20. marec 2012