24.1.2019 00:05:04

USA navrhujú Rusku „biznis storočia“

Západ navrhuje Ruskej federácii „kompromis“ ohľadne Donbasu, pri ktorom sa Rusko vzdá pomoci Luganskej a Doneckej ľudovej republike a na oplátku sa zbaví sankcií. Zrušenia sankcií za Krym sa to však netýka.

Tento variant usporiadania vzájomných vzťahov Západu a Ruska navrhol profesor Tufts Univerzity Daniel W. Drezner.

„Kompromis sa bude týkať Donbasu a nie Krymu. V istom momente bude Krym presunutý do úzadia a keď sa vyriešia všetky ostatné problémy okolo ukrajinského konfliktu, potom to, pravdepodobne, napomôže upevniť bilaterálne vzťahy a tie sa stanú pevnejšie, ako sú teraz. Pri situácii s Krymom každý zostane trvať na svojom názore. Sankcie, zavedené práve kvôli polostrovu, budú zachované, ani jeden západný štát ho neuzná ako súčasť Ruska. Krym pritom bude ostávať jeho súčasťou a nemyslím si, že existujú záujmy, ktoré môžu prinútiť Rusko vzdať sa ho,“ vyhlásil Drezner.

Podľa tohto profesora, ak sa „Minsk“ a „Minsk-2“ budú dodržiavať, ak Donbasu bude poskytnutá neveľká autonómia, a toto pomôže Ukrajine obnoviť kontrolu na svojimi suverénnymi územiami, nerátajúc sem Krym, svet bude môcť vidieť zrušenie väčšiny sankcií z Ruska.

„Avšak cena, ktorú za to zaplatí Rusko, spočíva v tom, že iné sankcie zostanú v platnosti a Západ, tak ako doposiaľ, nebude uznávať ruskú nadvládu nad Krymom,“ konštatoval Drezner.  

 

Poznámka redakcie srspol.sk

Ak niekomu dodnes nebolo jasné, že americké školstvo je totálne mimo, tak po uvažovaní tohto amerického „profesora“ by to malo byť jasné už každému. Povedzme si rovno, že slovenské „krčmové uvažovanie“ má väčšiu hodnotu v obsahu i vo svojej logike.  

Podľa news-front.info, 23. 1. 2019