22.7.2014 08:05:06

USA klamú tak dlho, že sami sa už nevedia zastaviť

 

Ešte dávno predtým, ako sa vôbec objavili nejaké dôkazy o katastrofe Boeing 777 malajských aerolínií na Ukrajine západné (a teda aj tie naše slovenské – pozn. srspol) ako na povel zvalili vinu na Rusko, všíma si známy americký ekonóm, politológ a publicista Paul Craig Roberts.

 

„Všetky reportáže BBC, šírené cez National Public Radio mali jeden cieľ: do objavenia sa akýchkoľvek dôkazov ustanoviť, že vinné je Rusko, - píše Roberts. – Aj všetky západné médiá akoby jednohlasne vyhlasovali: ide o ruku Ruska“.

Takáto „reflexia“ západných médií je dôkazom, že sa strojovo podriaďujú Washingtonu. Paul Craig Robert z toho tvorí záver: všetky správy masmédií o malajskom lietadle boli zrežírované tak, aby bolo možné obviniť Rusko.  

Ako bývalý redaktor The Wall Street Journal, Paul Craig Roberts píše o evidentnej nekompetentnosti novinárov, ktorí si dovoľujú vymýšľať bez dôkazov: „Pozorujeme kompletný rozklad západnej žurnalistiky imperálnym smerovaním Washingtonu. Novinári s klamstvom buď musia súhlasiť, alebo zostanú mimo paluby“.

(Na Slovensku navyše panuje absolútna historická nevedomosť. Superpríznakom toho je ako bol popísaný „podobný prípad“ zostrelenia juhokórejského lietadla KAL 007 spred desaťročí – pozn. V. Mikunda)

„Nedostatok Putinovej diplomacie je v tom, že sa opiera o dobrú vôľu a p víťazstvo pravdy, - píše Roberts. – No Západ nemá dobrú vôľu, Washington nemá záujem o víťazstvo pravdy, ale len o víťazstvo samotného Washingtonu. Proti Putinovi stoja nie nerozumní „partneri“, ale ministerstvo propagandy“.

Svet opäť prežíva „zbraň hromadného ničenia Saddáma Husjana“, „chemické zbrane Asada“ a „iránsku atómovú bombu“, poznamenáva publicista. „Washington klamal tak dlho, že už nemá síl robiť niečo iné“, - dodáva Craig na záver.  

Podľa ria.ru, 20. júl 2014