01.12.2014 14:01:57

Ukrajinci, chcete vedieť koľko je to "niekoľko"? Opýtajte sa Slovákov!

Ukrajinu čaká niekoľko veľmi ťažkých rokov, no treba ich prežiť, vyhlásil bývalý veľvyslanec USA na Ukrajine Steven Pfeiffer a v ďalšom konkretizoval - že čosi treba robiť s energetikou, korupciou atď.

"Veľmi dôležité je prejaviť trpezlivosť v tomto období. Ukrajinu čaká niekoľko veľmi ťažkých rokov, no toto obdobie treba prežiť, na získanie normálne rastúceho hospodárstva", - upozornil Pfeiffer.

Keď nám po novembri ´89 hovorili k nám vyslaní poradcovia to isté, všetci zabudli prezradiť (ako aj dnes na Ukrajine), ako sa bude mať obyčajný občan. Slovenksá skúsenosť teda znie, že súčasné Slovensko dobehlo hrubý domáci produkt toho socialistického až v roku 2007. Znamená to, že 18 rokov sme sa hnali za niečím, čo sme tu už mali bez naháňanie.

V súvislosti s Ukrajinou si myslím, že to bude beh na ešte dlhšiu trať. Nám totiž nikto nehovoril, že nás čakajú "veľmi ťažké roky", u nás sa hovorilo len o "ťažkých rokoch".

Tipujem, že súčasní ukrajinskí revolucionári sa už výsledkov svojho snaženias nedožijú a tak im to vlastne môže byť jedno.

No a ešte poznámka na záver: Ani socialistické Slovensko nestálo na mieste, v niektorých rokoch hospodársky rástlo o 4, no niekedy len o jedno percento. No a z tohto uhla pohľadu aj my to naše bývalé Slovensko stále len dobiehame.

-vmi- podľa vz.ru, 1. december 2014