22.6.2014 08:07:05

Ukrajina: mierový plán od ľudového gubernátora

Nielen prezident Porošenko, ale aj ľdový gubernátor Doneckej oblasti Pavel Gubarev predložil mierový plán vyriešenia konfliktu na juhovýchode krajiny. No a ten sa v mnohých smeroch podobá na tie, ktoré Západ navrhoval Miloševičovi v Kosove, Kaddáfimu v Líbyi a Asadovi v Sýrii. Otázkou je len, čo ide dnes západný svet podporovať.

"Môj návrh na mierové usporiadanie rozpadu bývalej Ukrajiny: prvé - "Ukry" (názov pre silové rezorty Kyjeva) vyvedú tresné jednotky z DĽR a z LĽR. Po druhé - chunta uzná naše republiky. Po tretie - chunta vytvorí podmienky na uskutočnenie plebiscitov o samourčení dvoch regiónov Novorosiji", - napísal Gubarev na stránke Facebook.

Ak by sa tento plán mal na 100 percent podobať na tie, ktoré Západ každému vnucuje, tak stačí vymeniť poradie druhého a tretieho bodu. 

Gubarev okrem toho navrhol, aby sa sily domobrany vzdali ľudovému gubernátorovi Ukrajiny, lídrovi Radikálnej strany Olegovi Ľjaškovi, ministrovi vnútra Arsenovi Avakovovi a guvernérovi Dnepropetrovskej oblasti Igorovi Kolomejskému.

 


Podľa vz.ru, 21. jún 2014