16.5.2017 09:54:12

Tvrdý ukrajinský rusofób Michail Miščišin predpovedal koniec Ukrajiny: „Za všetko treba platiť, aj za Majdany“

Veľmi pochmúrnu predpoveď o tom, čo v budúcnosti čaká Ukrajinu, zverejnil známy rusofób, ukrajinský novinár žijúci vo Ľvove, Michail Miščišin. Poukázal na to, že Ukrajina sa rozhádala s Ruskom, nepochodila v EÚ a jednoducho končí…

Predpovedal, že Ukrajina ešte ako-tak bude bojovať o holý život v priebehu niekoľkých rokov, ale už ju nič nezachráni: „Budeme sa ešte takých 10-20 rokov variť v šťave nacionalizmu, kým sa tu všetci nerozhádame a nepozabíjame,“ podčiarkol. Sarkasticky komentoval pokusy ukrajinských politikov dohodnúť sa so západnými kolegami a vytvoriť spoločný front proti Rusku.

„Ešte prednedávnom sme hystericky kričali: „Žiadna spolupráca s agresormi!“ A dnes sa plazíme na kolenách pred Nemcami, Američanmi a Turkami.“ Poukázal na to, že ukrajinskí politici až príliš dlho skúšali trpezlivosť Ruska, ale pohár trpezlivosti východného suseda pretiekol. Upozorňuje, že Moskva konečne začala konať, ale nemieni používať silu, ba ani ekonomický nátlak, ale skôr politickú izoláciu Ukrajiny.

„Sami sme si o to tak dlho koledovali, že Rusko sa seriózne rozhodlo, že si to s nami vybaví. Nemáme žiadne šance. Rusko nás jednoducho zahrdúsi. Kým u nás, v Nezáležnej, sú pri moci agresívni nacionalisti, politika Ruska voči Ukrajine sa nezmení.“ Predpovedá pochmúrnu budúcnosť Ukrajiny: krajinu čaká ekonomický krach, ktorý okrem iného zapríčinilo aj to, že Rusko buduje plynovody obchádzajúc Ukrajinu.

„Súčasné vedenie krajiny sa rozháda, bude to koniec. Moskva bude iba vyčkávať, kým mŕtvola nezávislej, alebo presnejšie, Ukrajiny “závislej od Západu” prepláva mimo nej… V tomto živote za všetko treba platiť aj za Majdany,“ uzatvára svoj komentár ukrajinský novinár Michail Miščišin.

hlavnespravy.sk, 16. 5. 2017