06.12.2018 20:45:41

Tunel storočia: ukrajinskí oligarchovia kupujú vlastné zbrane, ktoré vyhlásia za zničené, znova a dokola

Ukrajina sa stala, aj pričinením nekonečne naivného obyvateľstva, nástrojom na destabilizáciu regiónu, na provokovanie Ruska a na šírenie špinavého vplyvu elít USA. Predĺžená ruka Washingtonu oddane slúži páničkovi aj za cenu sebazničenia. Ako k tomu mohlo prísť?

V roku 1953 uskutočnila CIA úspešný prevrat v Iráne za smiešny milión dolárov a odvtedy používajú USA tento formát na organizovanie farebných revolúcií vo svete. Je zaujímavé, že sa im darí dielo dokonať hlavne v krajinách s impulzívnym či dôverčivým obyvateľstvom. Napríklad kauzy Kuciak, Babiš a Kerč neboli ničím iným ako pokusom o zapálenie „revolúcie“ na Slovensku, v Čechách a v Rusku. Bezvýsledne. Ale Ukrajina po druhý raz po sebe naletela súdruhom spoza oceánu a dopadli hrozne.

Krajine v podstate určuje smerovanie americký veľvyslanec v Kyjeve a bábková vláda iba ochotne vykonáva jeho priania a príkazy. Na oplátku môže domáca verchuška rozkrádať to, čo z bohatej krajiny zostalo. Petro Porošenko, s pôvodným priezviskom Valzman a šesť ďalších klanov s nosatými pánmi vo vedení, úspešne presúva zvyšky Ukrajiny do vlastných rúk. Problém nastal, keď sa rok a pol dozadu začal MMF dožadovať splátky pôžičiek, poskytnutých rozvrátenej krajine. Vtedy Západ vypracoval dva zoznamy štátnych strategických podnikov, ktoré musia Ukrajinci privatizovať a poskytnúť. Čiže všetko, čo má akúkoľvek cenu, vrátane štátneho cirkusu a podobne. Preto musel Petro Valzman s kumpánmi hľadať iné zdroje bohatnutia.

Asi rok trvajú dodávky ťažkej techniky americkej výroby z Blízkeho východu na vlakoch k nášmu východnému susedovi. Konvoje prechádzajú cez naše územia, pričom tanky a obrnené vozidlá sú v púštnej kamufláži a napriek dohovorom napechované muníciou. Lenže americká doktrína vychádza skôr zo statickej podpory ťažkých tankov a na pohyblivú vojnu s Ruskom sú ich Abramsy nevhodné. Preto nikoho neprekvapilo, že do ťažko skúšanej krajiny prúdi technika pôvodne ruskej (prípadne licenčnej) výroby, ktorú aj ukrajinská armáda pozná a tvorí dodnes jej chrbticu. No v dodávkach čoskoro zazneli falošné tóny.

Najčastejšie sú prepravované obrnené transportéry, u nás známe ako pásové BVP (ruská predloha je BMP-2). Lenže z krajín lížucich americkú zadnicu, ich má vo výzbroji iba Fínsko, Česko a Slovensko. Postupujúcim časom dodávky presiahli možnosti spomenutých krajín za reálneho predpokladu, že Rusko a Bielorusko transportéry Ukrajine neposkytnú. Zároveň začali okolo čudných praktík čmuchať tajné služby, ktorým je podozrivý fakt, že transportéry Ukrajinu aj opúšťajú a výsledok je na svete.

Dva týždne dozadu sa objavili aj v mainstreamovej tlači fotografie niekoľkých zablatených zaplachtovaných BVP-2 na ťahačoch, smerujúcich z Ukrajiny do Poľska. Podľa vyhlásenia Kyjeva smerujú do opravárenských závodov, kam ale nikdy neprišli. Namiesto toho sú vykladané v dvoch halách v Poľsku, kde ich očistia, zbavia výsostných znakov a ľahko prelakované, akože opravené – nové, smerujú do ČR. Po vybavení papierovačiek ich prepravia (opäť na ťahačoch) cez Slovensko späť na Ukrajinu a tých vlastne nafilmovala televízia JOJ ako nehlásený vojenský transport. Cez hraničné priechody prejdú podľa platných predpisov, povolenia, deklarácie a doklady sedia.

https://vimeo.com/304649667

Funguje to nasledovne: Kyjev dostáva okrem vojenskej aj finančnú pomoc na nákup techniky proti ruskému agresorovi. Preto Porošenko – Valzman a spol. vyvážajú vlastné transportéry do Poľska na bohapusté očistenie, do Česka na vybavenia papierov a cez Slovensko späť, nech nie je Poľsko až tak podozrivé. Potom ich príslušné ministerstvo vyhlási za zničené vo vojne proti krutým separatistom, znovu ich vyvezú, znovu kúpia, znovu virtuálne zničia a tak dokola. Tých 10-12 obrnencov absolvovalo výlet do EU už mnohokrát a tiché účty v štyroch švajčiarskych bankách sa doteraz naplnili o niekoľko stovák miliónov eur. Stačí zopár spriaznených obchodníkov so zbraňami a ticho v mediálnom priestore. Tajné služby Západu už síce všetko vedia, ale predsa nebudú príslušné krajiny škodiť oddanému protiruskému „spojencovi“.

Takýto tunel nevymyslel na Slovensku nik z koalície ani z opozície. A to sú kovaní zlodeji. Porošenkovi – Valzmanovi ide iba o vlastné vrecká, samozrejme musí nadeliť aj kamarátom v tuneli. Kam dospeje totálne ožobračovanie obyvateľstva a provokovanie Ruska nevedno. Isté je, že nič dobrého čakať nemožno.

HSP, 6. 12. 2018