24.7.2014 01:41:39

Téma Ukrajiny: Atény sa búria voči neobjektívnym médiám

 

Dnes, vo štvrtok 24. júla,  sa v Aténach od 10.00 do 20. 00 hod. uskutoční protestná akcia proti neobjektívnej pozícii gréckych médií vo vzťahu k neonacistickému násiliu na Ukrajine.

 

„Celý svet sa dnes pozerá na juhovýchod Ukrajiny, kde sa rozbehla bratovražedná občianska vojna rozpútaná USA. Je známe, že USA pripravovali základne v Európe na zvrhnutie predchádzajúcej vlády Ukrajiny využijúc pri tom zvyšky nasledovníkov Banderu. <…> Európa, ktorá odsudzovala fašizmus, ho dnes spolu s USA dvíha, podporuje vládu neonacistov, ktorí sa dostali k moci štátnym prevratom“, - hovorí sa vo vyhlásení organizátorov.

Obyvatelia juhovýchodu Ukrajiny nechcú žiť pod nadvládou fašistov. „Nebodaj to je zločin, za ktorý ich Európa nazýva teroristami?“ – hovorí sa v dokumente. Organizátori mítingu sú rozhorčení, že grécke médiá nasledujú európske a nemajú odvahu napísať pravdu, odmietajú vysvetliť protestnú akciu proti násiliu na Ukrajine.

„Kde je profesionálne svedomie a občianske svedomie u gréckych novinárov, prečo nežiadajú zastavenie vojny na Zemi?“ – pýta sa vyhlásenie.

Podľa ria.ru, 24. júl 2014