06.12.2019 23:04:30

Telegram rusemb o návšteve S.Lavrova v Bratislave

Minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov
Minister zahraničných vecí RF Sergej Lavrov
(foto: rusemb)

Mail Fwd: z Ruskej ambasady - O výsledkoch pracovného stretnutia ministrov zahraničných vecí členských štátov Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti „na okraji“ Ministerskej rady OBSE v Bratislave

prišlo mailom:


https://www.facebook.com/ambasadarus/posts/1299581853563140

Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакии zdieľa príspevok.

Včera o 4:28 · 

O výsledkoch pracovného stretnutia ministrov zahraničných vecí členských štátov Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti „na okraji“ Ministerskej rady OBSE.

 

Piateho decembra, pred zasadnutím Ministerskej rady OBSE v Bratislave, minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej V. Lavrov usporiadal pracovné stretnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti (ODKB).


Šéfovia zahraničných politických rezortov rokovali o interakcii členských štátov ODKB v sídle OBSE a porovnávali prístupy k otázkam na 26. zasadnutí Ministerskej rady OBSE. Bola zaznamenaná dôležitosť spoločnej podpory zjednocujúceho programu pre všetky zúčastnené štáty OBSE.


Ministri zahraničných vecí vystúpili za ďalšie zintenzívnenie spolupráce medzi ODKB a OBSE v oblastiach spoločného záujmu. Kladne bola hodnotená koordinácia na úrovni stálych zástupcov OBSE.


Z ruskej iniciatívy bolo prijaté vyhlásenie ministrov zahraničných vecí členských štátov ODKB o vytvorení jednotného a nedeliteľného bezpečnostného prostredia.

rusemb