18.9.2013 07:43:20

Sýria: Americká rozviedka potvrdzuje, že sarin použili vzbúrenci

Nezávislé elektronické vydanie WND zverejnilo dokumenty amerických špeciálnych služien, z ktorých vyplýva, že na jar tohto roka bol v oblasti sýrskeho Halabu ozbrojenou opozíciou použitý nervovo-paralytický plyn sarin.

Tajnýdokument, v záhlaví ktorého sa nachádza značka "Nie pre použitie za hranicami" získalo WND z Národnej  výzvednej služby. Z textu vyplýva, že plyn sarin vyprodukovala Al-Kajda v laboratóriách Iraku a potom ho prepravovala do Turecka. Na ceste tam však bola celá zásielka ukradnutá.

V máji 2013 uskutočnili turecké špeciálne služby prehliadku obydlí povstalcov spojených s Al-Kajdou a Frontom an-Nasra, kedy našli dvojlitrovú nádobu s otravným plynom. Na mieste tiež našli skrýšu so zbraňami a dokumentami.

Neskôr bolo v južnýchoblastiach Turecka zadržaných 12 radikálnych islamistov. V rovnakom čase sýrski povstalci použili chemickú zbraň pri obstrele rajónu Han al Assal provincie Halab. Následkom toho zomrelo 25 ľudí, vrátane 16 vojakov. Zasiahnutých bolo ďalších 100.

Hneď na druhý deň Sýria oficiálne o udalosti upovedomila generálneho tajomníka OSN a požiadala ho aby uskutočnil vyšetrovanie. Sýrske úrady jasne identifikovali, že raketa štartovala z miesta blízko Tirecka, obsadeného povstalcami. Vraj dokonca možno aj zo samotného Turecka. Dnes sa jasne preukazuje, aj údajmi americkej rozviedky, že sarin použili sýrski vzbúrenci.

Predstaviteľ RF pri OSN bol vtejto záležitosti technicky ešte konkrétnejší, pretože v júli oznámil, že vzbúrenci použili neriadenú muníciu "Bašair-3" proti územiu, ktoré kontrolovala regulárna sýrska armáda.

Poznámka redakcie:

Kto má záujem, aby sa aj tento incident nevyšetroval a upadol do zabudnutia? Logika je neúprosná - VINNÍCI!!!

Podľa vz.ru, 15. september 2013